Porsche w Diriyah świętowało znakomity weekend w Formule E. Pascal Wehrlein za kierownicą nowego Porsche 99X Electric Gen3 dwa razy stanął na najwyższym stopniu podium. Dzięki podwójnemu zwycięstwu w Arabii Saudyjskiej obejmuje on prowadzenie w ABB FIA Formula E World Championship.

  • Porsche wygrało dwa wyścigi w Arabii Saudyjskiej
  • Zwycięzcą był kierowca Pascal Wehrlein
  • Kolejny wyścig odbędzie się 11 lutego w Indiach

Porsche wygrywa dwa wyścigi w Rijadzie

Podwójne zwycięstwo w Diriyah sprawia, że początek sezonu jest idealny dla nowego Porsche 99X Electric Gen3. Jak dotąd elektryczny samochód wyścigowy wygrał wszystkie 9 wyścigów w sezonie: po tym, jak zespół klientów Porsche Avalanche Andretti wygrał otwierający sezon wyścig w Meksyku oraz po tym jak Pascal Wehrlein odniósł dwa zwycięstwa w Diriyah dla TAG Heuer Porsche Formula E Team. Jego kolega z zespołu António Félix da Costa, mistrz Formuły E z 2020 roku, przekroczył linię mety na miejskim torze w stolicy Rijadu na jedenastym miejscu.

Zespół TAG Heuer Porsche Formula E Team dwukrotnie zwyciężył w Diriyah

Pascal Wehrlein prowadzi teraz w klasyfikacji kierowców ABB FIA Formula E World Championship z 68 punktami. W klasyfikacji zespołowej zespół TAG Heuer Porsche Formula E Team zajmuje drugie miejsce z 74 punktami.

— Nigdy nie zapomnę tego weekendu. Dwa zwycięstwa to niewiarygodny sukces. Cały zespół dał fantastyczny występ w trakcie weekendu. Wszyscy ciężko pracowali na ten sukces i jestem niesamowicie dumny z zespołu. Mieliśmy dziś ostre tempo wyścigowe i doskonałą strategię. Użyliśmy trybu ataku dokładnie w odpowiednim momencie. To dało nam decydującą przewagę – mówił Pascal Wehrlein, kierowca Porsche.

Pascal Wehrlein dwukrotnie zwyciężył w Arabii Saudyjskiej
Zespół TAG Heuer Porsche Formula E Team dwukrotnie zwyciężył w Diriyah
Zespół TAG Heuer Porsche Formula E Team dwukrotnie zwyciężył w Diriyah

Pascal Wehrlein wystartował w sobotę do drugiego nocnego wyścigu w Diriyah z piątego miejsca. Tuż po starcie zyskał jedną pozycję wyżej i czekał na swoją szansę tuż za ciasną czołówką. Na dwunastym okrążeniu 40-etapowego wyścigu awansował na trzecie miejsce, a wkrótce potem na drugie. Na 17. okrążeniu Wehrlein wysunął się na prowadzenie i do końca walczył z rywalami o zwycięstwo.

— To był fantastyczny weekend. Ciężka praca całego zespołu została w końcu nagrodzona. Jestem bardzo dumny z każdej osoby w naszym składzie. Odrobiliśmy zadanie domowe, teraz musimy się znów skupić. Sezon jest jeszcze długi i wiemy, jak silna jest konkurencja, ale po tym sukcesie, teraz jest czas na świętowanie — Thomas Laudenbach, wiceprezes Porsche Motorsport.

Pascal Wehrlein dwukrotnie zwyciężył w Arabii Saudyjskiej
Pascal Wehrlein dwukrotnie zwyciężył w Arabii Saudyjskiej

Formuła E w Indiach

Następny wyścig odbędzie się 11 lutego w Hyderabad E-Prix. Będzie to pierwszy wyścig Formuły E w Indiach. Tor w Diriyah ma długość 2,495 km i zawiera 21 zakrętów. Zarządzanie energią i dobra strategia wyścigu odgrywają na nim ważną rolę, ponieważ posiada on dwie długie proste. Tor jest oświetlony przy użyciu najnowocześniejszej technologii LED.

Zobacz też: Nowy bolid formuły E Porsche 99X Gen3

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię