Jeszcze przed finałowym wyścigiem w Berlinie, zespół Andretti zaczął wdrażać plany na kolejny sezon – ósmy. Andretti, który jest jednym z zespołów założycielskich Formuły E, będzie w kolejnym sezonie prowadził niezależną rywalizację – bez BMW. Zespół prowadzony przez Michaela Andrettiego będzie nadal korzystał z układu napędowego BMW i potwierdził, że Jake Dennis – dwukrotny zwycięzca wyścigu będzie jeździł teamie Andretti w sezonie 2021/22.

  • Jake Dennis będzie kierowcą Andretti w 8. sezonie Formuły E
  • Andretti nie będzie już fabrycznym zespołem BMW w nowym sezonie
  • BMW wycofało się oficjalnie z Formuły E
  • Jake Dennis w siódmym sezonie odniósł dwa zwycięstwa

Andretti bez BMW

Andretti od nowego sezonu nie będzie już zespołem fabrycznym. Po siedmiu latach udziału w wyścigach BMW podało w grudniu 2020 roku, że wycofuje się z Formuły E. Bawarczycy swoją decyzję tłumaczyli koniecznością skupienia się na produkcji samochodów elektrycznych.

– Jako zespół założycielski Formuły E jesteśmy zaangażowani w tę serię i we wszystko, co ona reprezentuje. Nasz udział w Formule E wspiera nasz cel, jakim jest oferowanie fanom emocjonujących rozgrywek. Sezon 8 będzie dla nas inny, gdyż wrócimy do niezależnego zespołu, ale ogłoszenie kontynuacji współpracy przez Jake’a zapewni nam pewną ciągłość i jest tylko pierwszym krokiem w budowaniu nowej drogi. Cieszymy się, że możemy powitać z powrotem dużą część personelu i załogi, jednocześnie zapewniając naszym globalnym fanom miejsce, które można nazwać domem. Z niecierpliwością czekamy na kolejne sezony wyścigów, koło w koło, a także patrzymy w przyszłość mobilności elektrycznej – mówił szef teamu, Michael Andretti.

Jake Dennis w ubiegłym sezonie wygrał wyścig w Walencji i w Londynie źródło: ABB FIA Formuła E
Jake Dennis w ubiegłym sezonie wygrał wyścig w Walencji i w Londynie źródło: ABB FIA Formuła E

Andretti w Formule E

Od pierwszego sezonu zawodów Formuły E, zespół Andretti zdobył siedem pole position, 15 miejsc na podium i siedem zwycięstw w wyścigach ABB FIA Formuła E. Z jego stajni wyszło wielu utalentowanych kierowców, w tym Scott Speed, Marco Andretti, Simona de Silvestro, António Félix da Costa, Maximilliana Günther, Robin Frijns i Jean-Eric Vergne. Andretti i BMW będą kontynuować współpracę w sezonie 8 poprzez wykorzystanie układu napędowego BMW, przygotowując się wspólnie do ery Formuły E Gen3.

Jake Dennis w Formule E

Brytyjski kierowca wyścigowy Jake Dennis ściga się od 2007 roku. Wówczas to pierwszy raz wystartował w kartingowych zawodach w klasie Comer Cadet, w MSA Cadet British Championship. Dennis wielokrotnie wygrywał MSA British Karting Championships i Mistrzostwa Świata U18 w kartingu. Przed przejściem do serii GP3 w 2016 roku, brał udział w FIA Formule 3. Ostatnio został wybrany na kierowcę symulatora i rozwoju w Aston Martin Red Bull Racing, gdzie przeszedł w 2018 roku dwa testy. Jake Dennis brał udział w największych światowych mistrzostwach, takich jak Deutsche Tourenwagen Masters (DTM), Blancpain GT Series Endurance Cup i Intercontinental GT Challenge. W sezonie 2020/21, 26-latek został ogłoszony kierowcą BMW Andretti Motorsport w Formule E. W minionym sezonie odniósł zwycięstwa w wyścigach w Walencji i Londynie.

Jake Dennis - kierowca teamu BMW Andretti         źródło: ABB FIA Formuła E
Jake Dennis – kierowca teamu BMW Andretti źródło: ABB FIA Formuła E

Andretti bez Günthera

Maximilian Guenther ogłosił niedawno, że przechodzi do Nissan e.dams, po dwóch latach spędzonych w BMW Andretti Motorsport, gdzie został najmłodszym zwycięzcą wyścigu w historii Formuły E na Santiago E-Prix w sezonie 6 – pierwszym z jego trzech zwycięstw w mistrzostwach.

– Jestem bardzo dumny, że staje się częścią rodziny Nissan e.dams. Zespół ma wielkie ambicje w Mistrzostwach Świata Formuły E ABB FIA i jestem bardzo zmotywowany, by wnieść swój wkład do sukcesu tego projektu Rywalizowanie dla jednego z największych producentów samochodów na świecie to zaszczyt i nowy krok w mojej karierze – mówi.

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię