Brytyjski Arrival przedstawił elektrycznego minivana dla firm oferujących przejazdy. Projekt był tworzony przy udziale kierowców Ubera – pisze Automotive News Europe.

  • Arrival przedstawił projekt minivana
  • Projektanci wskazują, że samochód z tyłu ma więcej miejsca niż Rolls Royce
  • Firma ma już podpisaną umowę na odbiór swoich samochodów

Arrival pokazał nowego minivana

Portal Automotive News pisze, że firma Arrival pokazała stylistykę swojego samochodu typu minivan, skierowanego do kierowców taksówek. Samochód ma zapewnić bardziej komfortowe wrażenia zarówno kierowcy, jak i pasażerom. Projekt samochodu został zoptymalizowany przy pomocy kierowców Ubera. Powstały prototypowy model jest „niedrogi, wytrzymały i świetnie wygląda” – mówił Tom Elvidge, kierownik ds. platform pojazdów w firmie Arrival.

Elektryczny minivan zaprezentowany przez firmę Arrival
Minivan Arrivala ma panoramiczny szyberdach połączony z przednią szybą zdjęcie: Arrival

Samochód ma wyjątkową widoczność i komfort – powiedział Arrival w oświadczeniu.

Długa przednia szyba samochodu przechodzi w panoramiczny szyberdach, aby zwiększyć wrażenie przewiewności w kabinie. Tylne siedzenia są przesunięte do tyłu, aby zapewnić „więcej miejsca na nogi niż w Rolls-Royce” – powiedział Tom Elvidge w filmie na YouTube.

Przedni fotel pasażera składa się i wsuwa pod deskę rozdzielczą, aby jeszcze bardziej zwiększyć przestrzeń na nogi z tyłu lub zrobić miejsce na torbę. Bagażnik przystosowany jest do pomieszczenia dwóch dużych i dwóch małych walizek.

Ekran informacyjno-rozrywkowy na środku deski rozdzielczej skupia elementy sterujące samochodu, podobnie jak w modelach Tesli. Konstruktorzy stawiali nacisk na zmniejszenia liczby fizycznych przycisków. Pozycja kierowca jest podwyższona w stosunku do zwykłych samochodów, aby zapewnić lepszy widok w czasie jazdy.

Auto posiada dziesiątki, jeśli nie setki drobnych ulepszeń, które razem mogą sprawić, że całe doświadczenie będzie zupełnie inne, nie tylko dla ich pasażerów – powiedział Elvidge w wywiadzie dla Automotive News Europe w maju.

Arrival nie podał żadnych szczegółów dotyczących wielkości samochodu, elektrycznego układu napędowego ani jego ceny.

Samochód ma trafić do sprzedaży w 2023 roku, co oznacza, że ​​musi być rozwijany w szybkim tempie. Firma poinformowała, że ​​jej prototyp „alfa” powstał w ciągu sześciu miesięcy.

Elektryczny minivan zaprezentowany przez firmę Arrival

Arrival wpisuje się w ekologiczne przejazdy – w tym Ubera i firm kurierskich

Uber zobowiązał się, że wszystkie swoje podróże realizowane w Londynie będą w pełni elektryczne do 2025 r., co oznacza, że ​​kierowcy Ubera muszą przesiąść się na samochody zasilane bateriami. Amerykańska firma obiecała również, że 50 procent wszystkich podróży będzie odbywało się przy użyciu aut elektrycznych w sześciu innych miastach Europy, w tym w Berlinie, Brukseli, Amsterdamie, Paryżu i Madrycie.

Firma Arrival ma zamówienie na 10 000 samochodów dostawczych dla United Parcel Service (UPS) z opcją na kolejnych 10 000 samochodów. UPS posiada również udziały w Arrival.

Arrival zbuduje pojazdy w mniejszych, modułowych „mikrofabrykach”. Pierwsze dwa zakłady – w Rock Hill w Południowej Karolinie w USA i Bicester w Anglii – rozpoczną produkcję odpowiednio w drugim i trzecim kwartale 2022 r. Trzecia mikrofabryka w Charlotte w Północnej Karolinie rozpocznie produkcję w czwartym kwartale 2022 r.

Arrival początkowo koncentrował się na elektrycznych vanach i autobusach, zanim w maju ogłosił, że do swojej palety doda minivana.

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię