Nissan od początku lipca ruszył z przyjmowaniem zamówień na model Qashqai wyposażony w zelektryfikowany zespół napędowym e‑POWER. Qashqai e‑POWER, dostępny w cenie od 173 700 zł.

  • Nissan ruszył z przyjmowaniem zamówień na Nissana Qashqai’a e-POWER
  • Auta będą dostarczone klientom jesienią 2022 roku
  • Cena zaczyna się od 173 700 zł

Nissan Qashqai e-POWER

Zaprojektowany specjalnie na rynek europejski system e‑POWER w modelu Qashqai to rozwiązanie idealne dla kierowców niezadowolonych z tradycyjnych samochodów hybrydowych. Nissan chwali się, że w przypadku napędu e‑POWER nie występuje znane z wielu hybryd zjawisko „przeciągania”, ponieważ koła napędzane są wyłącznie przez silnik elektryczny. Reakcja na wciśnięcie pedału przyspieszenia jest więc natychmiastowa i płynna.

Qashqai e-POWER
Qashqai e-POWER

Energia potrzebna do zasilenia silnika elektrycznego wytwarzana jest przez zaawansowany turbodoładowany silnik spalinowy o zmiennym stopniu sprężania. Przekazuje on energię bezpośrednio do silnika elektrycznego lub magazynuje ją w małym akumulatorze, zasilającym silnik elektryczny poprzez falownik albo bezpośrednio. Energia, w razie potrzeby, przekazywana może być także jednocześnie do akumulatora i silnika.

Homologowane zużycie paliwa Nissana Qashqai e‑POWER wynosi 5,3 l/100 km przy emisji CO2 rzędu 119 g/km.

Qashqai e-POWER

System e-Pedal Nissana

Samochód jest także wyposażony w system e‑Pedal Nissana, którego włączenie umożliwia sterowanie przyspieszaniem i hamowaniem za pomocą jedynie pedału przyspieszenia. Gdy kierowca zmniejsza nacisk na pedał przyspieszenia, rozpoczyna się hamowanie (z siłą do ok. 0,2 g), a pojazd zwalnia aż do momentu osiągnięcia prędkości pełzania (ok. 10 km/h). System odciąża kierowcę zwłaszcza w ruchu miejskim – zapewnia płynną i relaksującą jazdę przy maksymalnym wykorzystaniu okazji do odzyskiwania energii z hamowania.

Cieszymy się, że atrakcyjność oferty Nissana Qashqai została wzmocniona o ten wyjątkowy i innowacyjny, zelektryfikowany układ napędowy. Jesteśmy pewni, że klienci docenią wprowadzenie systemu e‑POWER w tym modelu. Pozwoli im to czerpać radość z elektrycznej jazdy bez konieczności podłączania samochodu do ładowarki. Nie możemy się już doczekać, kiedy nowa odmiana tego bestsellerowego crossovera trafi do naszych salonów – Maciej Klenkiewicz, dyrektor zarządzający Nissan Sales CEE.

Dostawy Nissana Qashqai e-POWER do klientów w Polsce rozpoczną się jesienią.

Qashqai e-POWER
Qashqai e-POWER

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię