Renault Trucks pokazało nowe modele swoich ciężarówek elektrycznych. Renault Trucks E-Tech T i C, które jako pierwsze noszą nowe logo producenta, będą produkowane seryjnie w fabryce Renault Trucks w Bourg-en-Bresse od 2023 roku. Już dziś są one dostępne w przedsprzedaży.

  • Renault pokazało swoje pierwsze elektryczne ciężarówki – E-Tech T i C
  • Elektryczne ciężarówki Renault posiadają nowe logo marki Renault
  • Ciężarówki są już dostępne do zamówienia, a ich produkcja ruszy w 2023 roku

Renault pokazało elektryczne ciężarówki

Pojawienie się w pełni elektrycznej gamy ciężkich pojazdów Renault Trucks oznacza duży krok naprzód w dążeniu francuskiego producenta do dekarbonizacji drogowego transportu towarowego. Renault Trucks jest obecnie jedyną firmą, która oferuje pełną ofertę mobilności elektrycznej dla wszystkich zastosowań: od mikromobilności do 44-tonowego elektrycznego ciągnika siodłowego i ciężarówki budowlanej, której projekt właśnie ujawniła.

Nowe modele elektrycznych ciężarówek, mają design charakterystyczny dla ich elektrycznego napędu. Renault Trucks E-Tech T i C mają charakterystyczną sygnaturę graficzną elektrycznych ciężarówek marki: niebieskie kołpaki i pionowe pasy po bokach pojazdu oraz plakietkę Renault Trucks E-Tech z przodu.

Renault Trucks E-Tech T
Renault Trucks E-Tech T
Renault Trucks E-Tech T
Renault Trucks E-Tech C
Renault Trucks E-Tech C

Ciężarówki elektryczne Renault — nowe logo i design

Aby zwiększyć bezpieczeństwo, przód pojazdów został przesunięty do przodu o 115 mm, a po bokach umieszczono radary. Podwozie wyposażono również w chowany stopień, który maksymalizuje przestrzeń przeznaczoną na akumulatory.

Jeśli chodzi o całkowicie zmieniony panel przedni, projektanci Renault Trucks czerpali przy jego tworzeniu inspirację ze świata muzyki elektronicznej, a jego wzór przypomina korektor dźwięku. Aby wzmocnić ten elektromechaniczny efekt, przód pojazdów jest w całości lakierowany.

W Renault Trucks E-Tech T i C pojawia się nowe logo marki z uaktualnionymi elementami. Umieszczony na przednim panelu diament ze szczotkowanego aluminium na czarnym, błyszczącym tle ma nadawać pojazdom nowoczesny wygląd.

Renault Trucks E-Tech C
Renault Trucks E-Tech C
Renault Trucks E-Tech T
Renault Trucks E-Tech T
Renault Trucks E-Tech T
Renault Trucks E-Tech T

Elektryczne ciężarówki Renault dostępne do zamówienia

Zmiana identyfikacji wizualnej Renault Trucks, której wyrazem jest nowoczesne, monochromatyczne logo, świadczy o przyspieszeniu i zaangażowaniu producenta w obniżenie emisyjności transportu.

Renault Trucks E-Tech T i C są już dostępne w przedsprzedaży w oddziałach Renault Trucks w Europie. Przewoźnicy zainteresowani zakupem elektrycznych ciężarówek mogą już rezerwować pierwsze egzemplarze. Produkcja Renault Trucks E-Tech T i C rozpocznie się pod koniec 2023 roku w Bourg-en-Bresse we Francji.

Zobacz też: Nowy bolid formuły E Porsche 99X Gen3

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię