Audi wprowadza aktualizacje dla wszystkich modeli Q4 e-tron i Q4 Sportback e-tron. Obejmuje ona pojazdy od początku produkcji seryjnej do roku modelowego 2022 włącznie. Oprogramowaniem w wersji 3.2 pojawia się obecnie jako standard w produkcji seryjnej w bieżącym roku modelowym 2023.

  • Audi wprowadza aktualizację oprogramowania dla wszystkich modeli Audi Q4 e-tron
  • Aktualizacja podnosi oprogramowanie do wersji instalowanej w roku modelowym 2023
  • Aktualizacja dotyczy wszystkich modeli Audi Q4 e-tron

Audi i aktualizacja oprogramowania w Audi Q4 e-tron

Aktualizacja oprogramowania dla Q4 e-tron i Q4 Sportback e-tron m.in. umożliwia użytkownikom tworzenie osobistych profili. Użytkownicy mogą korzystać z planera trasy e-tron w aplikacji myAudi, aby zaplanować trasę i wysłać ją do swojego Q4 e-tron. Nowa wersja oprogramowania zapisuje również dane nawigacyjne, takie jak ostatnie miejsca docelowe. Aplikacja myAudi może służyć do lokalizowania pozycji parkingowej samochodu, a także do sprawdzania różnych komunikatów o statusie auta. W razie awarii samochodu lub stłuczki kierowca będzie mógł skorzystać z pomocy drogowej online, korzystając z usługi Audi damage service.

Audi Q4 e-tron
Audi Q4 e-tron

Lepsza moc ładowania w domu i na drodze

Aktualizacja oprogramowania oferuje również dodatkowe korzyści podczas ładowania w domu lub w trasie. Funkcja „Preferowany czas ładowania” pomaga klientom ładować samochód przy wykorzystaniu najtańszych taryf np. nocnych. Działa ona w ten sposób, że użytkownik może ustawić zdefiniowane okno ładowania a timery w samochodzie i aplikacja myAudi sprawiają, że ładowanie prądem zmiennym (AC) będzie jeszcze wygodniejsze. Energia, która jest potrzebna do ogrzania wnętrza samochodu w zimie, jest kierowana do samochodu podczas ładowania za pośrednictwem zewnętrznego źródła energii – na przykład domowego Wallboxa lub publicznego punktu ładowania.

Podobnie, przerobiony w nowym oprogramowaniu system zarządzania termicznego optymalizuje zużycie energii poprzez uwzględnienie temperatury zewnętrznej i stanu naładowania podczas kondycjonowania akumulatora.

Ulepszony system kontroli mocy ładowania w porównaniu z wersją oprogramowania 2.3 umożliwia zwiększenie mocy ładowania DC do 135 kW. Ponadto klienci mogą zdecydować się na funkcję ochrony akumulatora, która automatycznie utrzymuje akumulator w idealnym stanie naładowania, ograniczając go do 80 procent.

Audi Q4 e-tron – jeszcze większa personalizacja

Klienci w aplikacji myAudi będą mogli zindywidualizować wygląd wnętrza swojego Q4 e-tron do osobistych preferencji w zaledwie kilku krokach. Będą mogli na przykład spersonalizować oświetlenie otoczenia w pojeździe, a także obrazy tła wyświetlane na wyświetlaczu centralnym. W ramach pakietu Audi connect navigation and infotainment plus, wirtualny asystent Amazona Alexa może być wykorzystywany do słuchania muzyki, śledzenia najnowszych wiadomości i wielu innych czynności.

Wszystkie e-trony Q4 wyprodukowane w 2023 roku i później, będą również wyposażone w funkcję Plug and Charge oraz możliwość przeprowadzania aktualizacji oprogramowania poprzez bezprzewodowy interfejs over-the-air. Wszyscy właściciele e-tronów Q4, które nie mają nowego oprogramowania, zostaną w pierwszym kwartale 2023 roku indywidualnie poinformowani przez dealera Audi o sposobie postępowania w sprawie aktualizacji.

Zobacz też: Studyjny model autonomicznego Volkswagena GEN.TRAVEL

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię