Huawei twierdzi, że pierwszy samochód elektryczny z systemem HarmonyOS zostanie zaprezentowany pod koniec roku lub na początku przyszłego roku. Pierwszym samochodem z HarmonyOS, będzie luksusowy SUV firmy Chonqqing Sokon.

  • Typowo elektryczny samochód na bazie Huawei pojawi się na rynku pod koniec 2021 roku/początku 2022 r.
  • Elektrycznym samochodem Huawei będzie luksusowy SUV przygotowany przez firmę Sokon
  • Samochód elektryczny będzie posiadał HarmonyOS

Elektryk od Huawei pod koniec roku?

Chiński gigant technologiczny poinformował, że HarmonyOS firmy Huawei będzie używany w samochodach pod koniec tego, lub na początku przyszłego roku. Pierwszym elektrykiem tego typu będzie luksusowy SUV nowej generacji, firmy Chongqing Sokon.

Firma zorganizowała konferencję, na której Richard Yu, dyrektor zarządzający i dyrektor generalny działu konsumenckiego Huawei, ogłosił plany firmy.

Dzięki HarmonyOS Huawei chce, aby inteligentny kokpit był bardziej przyjazny dla użytkownika. O wiele bardziej, niż w przypadku innych producentów na całym świecie – mówił Yu.

Yu nie powiedział nic więcej. Wcześniej jednak prezes Huawei Intelligent Vehicle Solutions BU – Wang Jun – ujawnił, że HarmonyOS jest obecnie jedynym otwartym systemem kokpitu i w tym roku zacznie być instalowany w pojazdach.

Bazując na samochodowym systemie HarmonyOS, Huawei nawiązał już dogłębną współpracę z ponad 80 partnerami w zakresie dostawy sprzętu i oprogramowania.

Huawei ogłosił 20 kwietnia, że oficjalnie ​​rozpocznie sprzedaż samochodów w swoich flagowych salonach. Firma zaczęła od SUV-a Seres SF5, produkowanego przez firmę Sokon. Wykorzystuje on technologię rozszerzonego zasięgu, podobną do tej stosowanej w Li Xiang One, produkowanego przez firmę Li Auto.

Huawei i auta elektryczne – już są w salonach

Zanim Huawei ogłosił swoją decyzję, Seres SF5 był już w dużej mierze sfinalizowanym projektem i chiński gigant technologiczny miał już stosunkowo ograniczone pole do zabawy, oferując tylko kilka inteligentnych komponentów.

To sprawiało, że ​​Seres SF5 co do zasady nie jest pojazdem typowo Huawei. Tymczasem nowy, nadchodzący model z zamontowanym HarmonyOS, będzie pierwszym modelem prowadzonym przez Huawei.

Typowo elektryczne auto od Huawei

Portal AutoReport poinformował, że Huawei będzie współpracować z Sokonem nad stworzeniem modelu o nazwie Aotu, który będzie zawierał pełną gamę inteligentnych rozwiązań samochodowych Huawei.

Seres SF5 jest kierowany przez firmę Sokon i wykorzystuje tylko podstawowe funkcje, w tym elektryczny układ napędowy Huawei i Huawei HiCar.

Co więcej, jak pisze AutoReport, nowy samochód będzie w pełni prowadzony przez Huawei – od etapu wstępnego planowania i projektowania, aż po postmarketing i sprzedaż.

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię