Porsche świętuje przekroczenie 1,21 GW mocy w sieciach ładowania Electrify America i IONITY. Obie sieci są powiązane z Grupą Volkswagen. Obie, posiadają także największą sieć szybkich ładowarek DC w USA i Europie.

  • Porsche świętuje przekroczenie 1,21 GW mocy ładowania
  • Taką moc w Europie i w Stanach Zjednoczonych osiągnęły IONITY i Electrify America
  • Porsche chwali się, że model Taycan można naładować od 5-80 proc. w 22 minuty

Superszybkie ładowanie – rekord mocy


Powrót do przyszłości z Porsche Taycan? Cóż, obecnie nie jest to jeszcze możliwy, ale pod takim hasłem niemiecki producent aut premium świętuje krok milowy w tworzeniu infrastruktury ładowania dla samochodów elektrycznych. Porsche świętuje osiągnięcie mocy na poziomie 1,21 GW, jakie osiągnęły sieci Electrify Americai IONITY. Obie sieci powiązane są z Grupą Volkswagen.

– Nie tak dawno temu, możliwość wykorzystania 1,21 gigawata oznaczało podróż do przyszłości. Dziś wykorzystanie 1,21 gigawata jest nieco mniej obciążające i o wiele bardziej praktyczne. Wszystko mieści się w szybko rozwijającej się sieci ładowarek, łatwo dostępnych dla Porsche Taycan – pisze Porsche

Obie sieci stanowią największą sieć szybkich ładowarek DC w Stanach Zjednoczonych i Europie.

Zobacz jakim filmem chwali się Porsche:

Ładowarki w USA i w Europie

Sieć Electrify America ma obecnie w USA łącznie 670 stacji. IONITY ma około 372 stacje. Łączna liczba pojedynczych szybkich ładowarek wynosi już ponad 4800. Większość z nich ma możliwość ładowania z mocą do 350 kW.

W przypadku Porsche Taycan szybkie ładowanie jest możliwe przy szczytowej mocy około 270 kW (przy użyciu ładowarki 800 V). Według producenta, ładowanie od 5 proc. do 80 proc. stanu naładowania, trwa około 22 minut. To jeden z najlepszych wyników na rynku.

Obie sieci są obecnie gotowe na system Plug-and-Charge. Porsche Taycan jest jednym z pierwszych modeli obsługujących tę funkcję. Porsche oferuje swoje samochody elektryczne z bezpłatnym pakietem szybkiego ładowania przez pierwsze trzy lata posiadania.

Dzięki funkcji Plug-and-Charge użytkownik po prostu podłącza się i jak sugeruje nazwa, ładowanie rozpoczyna się automatycznie. Porsche zapewnia właścicielom Taycana 30 minut bezpłatnego ładowania przez pierwsze trzy lata od momentu zakupu – pisze Porsche.

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię