Audi tnie produkcję w swoich niemieckich zakładach z powodu wojny na Ukrainie. Agencja Reuters podaje, że cięcia obejmą fabryki Audi w Ingolstadt i Neckarsulm. Powodem ograniczeń jest brak dostaw komponentów z fabryk ukraińskich.

  • Audi ogranicza produkcję swoich samochodów
  • Od 7 marca staną fabryki w Ingolstadt oraz Neckarsulm
  • Przestojami zostaną objęte m.in. modele Audi A4, A5, A6 i A7

Audi zmniejsza produkcję samochodów

Producenci samochodów zostali mocno dotknięci wojną na Ukrainie. Firmy walczą dziś o zdobycie kluczowych wiązek przewodów – używanych do okablowania samochodów. Dostawcy z zachodniej Ukrainy wskutek agresji Rosji na musieli zamknąć swoje zakłady produkcyjne.

Fabryka Audi w Ingolstadt
Fabryka Audi w Ingolstadt zdjęcie: Audi
Fabryka Audi w Ingolstadt
Fabryka Audi w Ingolstadt. zdjęcie: Audi

Agencja Reuters podaje, że niedobór dostaw wiązek przewodów z Ukrainy, doprowadzi do cięć produkcyjnych w Audi.

Ucierpią przede wszystkim modele Audi A4 i Audi A5. Produkowane są one w fabryce w Ingolstadt w Niemczech. Produkcja tam zostanie zawieszona od 7-11 marca. Z kolei w zakładzie Neckarsulm, w którym produkowane są modele A6 i A7 produkcja będzie wstrzymana od 7 do 18 marca.

Reuters pisze, że należy się spodziewać dalszych cięć w produkcji.

Fabryka Audi w Ingolstadt
Fabryka Audi w Ingolstadt zdjęcie: Audi
Fabryka Audi w Ingolstadt
Fabryka Audi w Ingolstadt zdjęcie: Audi

Volkswagen też cierpi

Z powodu wojny na Ukrainie cierpi cały europejski przemysł motoryzacyjny. W ubiegłym tygodniu pisaliśmy, że Volkswagen wskutek inwazji Rosji na Ukrainę, która spowodowała brak dostaw wiązek elektrycznych, musi mierzyć się z przestojami. Przerwy miały potrwać do piątku 4 marca.

Automotive News pisał, że przestoje dotknęły samochody elektryczne marek Volkswagen, Audi oraz Cuprę – budowanych na najnowocześniejszej platformie Grupy Volkswagen – MEB.

Volkswagen Poznań też wstrzymuje produkcję

Wybuch wojny na Ukrainie zakłócił łańcuchy dostaw wielu firm, w tym również fabryk Volkswagen Poznań w Poznaniu i we Wrześni. Niedobory materiałów do produkcji w polskich fabrykach dotyczą między innymi wiązek elektrycznych produkowanych na Ukrainie. Oba zakłady z dniem 10 marca czasowo wstrzymają produkcję. 

zdjęcie: Audi

Volkswagen w Polsce

Volkswagen Poznań to fabryka samochodów użytkowych i komponentów. Od ponad 15 lat w Poznaniu produkowany jest model VW Caddy 5 i VW Transporter. Stąd samochody te trafiają na rynki całego świata.

Fabryka Audi w Ingolstadt
Fabryka Audi w Ingolstadt zdjęcie: Audi

Volkswagen Poznań to obecnie największy pracodawca w Wielkopolsce i jeden z największych w kraju. Firma zatrudnia 10.000 pracowników. W październiku 2016 otwarto nową fabrykę modelu Crafter w Białężycach k. Wrześni. Na poznańskiej Wildzie działa odlewnia, która dostarcza wysokiej jakości komponenty aluminiowe do wielu fabryk koncernu Volkswagen AG na całym świecie. W latach 2019-2020 spółka była liderem w Polsce pod względem liczby wyprodukowanych samochodów.

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię