CAKE szwedzki producent lekkich, elektrycznych motocykli klasy premium oraz Volta Trucks ogłosiły wspólną inicjatywę mającą na celu zapewnienie globalnemu gigantowi mody – Grupie H&M – w pełni zintegrowanych, elektrycznych dostaw do klientów w Paryżu. Od lutego Grupa H&M będzie mogła dostarczać swoje zamówienia od magazynów do drzwi klienta, wykorzystując połączenie elektrycznych ciężarówek i elektrycznych dwukołowców. 

  • CAKE i Volta Trucks mają współpracę z H&M
  • W Paryżu obie firmy będą rozwozić paczki
  • Paryż chce od 2023 roku wyeliminować z ruchu ulicznego 100 000 samochodów dziennie

CAKE I Volta Trucks mają współpracę z H&M

Integracja obu technologii CAKE i Volta Trucks oferuje nowe możliwości dla handlu elektronicznego i szybko rozwijającej się branży dostawczej, która obecnie musi liczyć się z coraz powszechniejszymi zakazami wjazdu do centrów miast dla pojazdów spalinowych. 

– Ponieważ większość dzisiejszych łańcuchów dostaw na ostatniej mili będzie wkrótce zakazana w wielu największych miastach świata, H&M stara się angażować w przyszłościowe rozwiązania już teraz. Umożliwi to wkład w postaci niższych emisji i mniejszego zatłoczenia, przy jednoczesnym korzystaniu z dużo bardziej wydajnych dostaw do klienta końcowego – mówi Stefan Ytterborn, założyciel i dyrektor generalny CAKE.

CAKE i Volta Trucks w ramach wspólnej inicjatywy będą obsługiwać przesyłki sieci sklepów H&M w Paryżu od lutego 2023 roku.

Cake I Volta Trucks będą rozwozić paczki H&M w Paryżu
Cake I Volta Trucks będą rozwozić paczki H&M w Paryżu

CAKE rozwiezie paczki H&M w Paryżu

Volta Trucks to firma, która specjalizuje się w elektrycznych ciężarówkach o standardowej w branży ładowności, opracowała projekt, który oferuje bezemisyjny transport i zwiększone bezpieczeństwo w środowisku miejskim. Umożliwiając przejazd przez „zielone strefy” miast, elektryczne ciężarówki stanowią idealny środek do przewożenia pełnych ładunków paczek, a także mogą stanowić microhuby przeładunkowego w centrach miast, podczas gdy same paczki będą dostarczane przy użyciu elektrycznych motocykli i rowerów firmy CAKE.

– Zaprojektowaliśmy w pełni elektryczną Voltę Zero, aby była najczystszym, najbezpieczniejszym i najbardziej wydajnym miejskim pojazdem dostawczym. Większość naszych klientów korzysta z ciężarówek, aby dostarczyć towar z magazynów znajdujących się poza miastem do samego miasta. Jako marka myśląca przyszłościowo, zawsze szukaliśmy innowacyjnych partnerów, aby dostarczać nowe i przełomowe dla branży rozwiązania. Partnerstwo pomiędzy Volta Trucks, CAKE i H&M Group pokaże, jak połączenie rozwiązań transportowych o zerowej emisji spalin może przynieść korzyści markom, klientom i środowisku – mówi Essa Al-Saleh, Dyrektor Generalny Volta Trucks.

CAKE Makka
CAKE Makka
CAKE Makka
CAKE Makka
CAKE Makka - wyświetlacz
CAKE Makka

Paryż ogranicza ruch

Paryż jest jednym z pierwszych miast na świecie, które uregulowały transport miejski w kontekście klimatycznym i zatłoczenia. Stolica Francji planuje wprowadzenie nowych przepisów pod koniec 2023 roku, skutecznie ograniczając ruch samochodów w centrum miasta. Elektryczne motorowery i motocykle CAKE będą wyłączone z zakazu, który ma usunąć z ulic około 100 000 samochodów dziennie. Dodatkowo dwukołowe pojazdy wykorzystujące silniki spalinowe będą do 1 września podlegały opłatom parkingowym, podczas gdy elektryczne alternatywy będą nadal korzystać z darmowego parkowania na ulicach Paryża.

– Ważną częścią naszego podejścia jest otwarta i ścisła współpraca z partnerami, w tym w celu zmniejszenia emisji w całym naszym łańcuchu wartości. Inicjatywy takie jak te z Volta Trucks i Cake pomagają nam osiągać nasze cele w zakresie zrównoważonego rozwoju szybciej, niż moglibyśmy to zrobić samodzielnie i mają pozytywny wpływ na prowadzenie transformacji w kierunku lepszej przyszłości modowej – mówi Paul Ticehurst, kierownik ds. transportu logistycznego Grupy H&M.

Zobacz też: Porsche Taycan Turbo S bije rekord na torze Nürburgring

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię