Setki klientów Tesli szturmowało w weekend salony Tesli, domagając się rabatów. Zdaniem Agencji Reuters zamieszanie wywołała obniżka cen samochodów, która miała pobudzić sprzedaż w Chinach. Tymczasem osoby, które kupiły już wcześniej samochody Tesli uważają, że po prostu przepłaciły.

  • Tesla obniżyła w Chinach ceny swoich samochodów
  • Osoby, które kupiły samochód pod koniec 2022 roku uważają, że przepłaciły
  • W weekend w chińskich miastach doszło do protestów pod salonami Tesli

Klienci Tesli w Chinach rozdrażnieni obniżką cen samochodów

Reuters pisze, że klienci Tesli domagają się od amerykańskiego producenta rabatów, po tym, jak Tesla obniżyła ceny swoich samochodów w Chinach. W weekend pod salonami gromadzili się niezadowoleni kupujący, którzy uważają, że skoro Tesla obniżyła ceny, to znaczy, że oni kupując wcześniej, przepłacili. Ok. 200 osób zebrało się już w sobotę pod w centrum dostaw Tesli w Szanghaju. Protesty odbyły się także w innych miastach, takich jak choćby Chengdu. 


Klienci mówili w rozmowie z Reutersem, że spodziewali się, że cena, którą płacili pod koniec 2022 roku, nie zostanie tak gwałtownie obniżona. Wiele osób przyspieszyło swoją decyzję o kupnie elektryka Tesli, chcąc skorzystać z rządowego systemu dopłat. Tymczasem Tesla poprzez obniżkę cen chce pobudzić sprzedaż swoich samochodów, a także wspomóc swoją fabrykę w Szanghaju. 

Tesla obniża ceny samochodów w Chinach i Azji

Warto przypomnieć, że Tesla obniżyła ceny drugi raz w ciągu trzech miesięcy. Auta amerykańskiego producenta po obniżkach, tańsze nawet o 13-24 proc. w porównaniu z końcem 3Q 2022 r. Jak wyliczył Reuters w ostatniej obniżce Tesla ceny samochodów Model 3 i Model Y spadły od 6-13 proc. Samochody te są nawet o ponad 30 proc. tańsze niż w USA. 

Rzecznik Tesli w Chinach w rozmowie z Agencją powiedział, że amerykański producent nie planuje wypłaty żadnej rekompensaty. Tesla obniżyła także ceny na innych azjatyckich rykach: w Japonii, Korei Południowej, a także w Australii. 

Zobacz też: Studyjny model autonomicznego Volkswagena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię