Tesla musi wycofać z rynku łącznie 59 000 samochodów. Niemiecka agencja ruchu drogowego stwierdziła, że samochody Tesli: Model 3 i Model Y mają błąd w oprogramowaniu. Zdaniem władz może on wpływać na połączenia alarmowe. 

  • Tesla musi wezwać do serwisu 59 000 samochodów
  • Auta mają problem z systemem eCall
  • Tesla od poniedziałku wstrzyma produkcję w fabryce pod Berlinem

Tesla wycofuje 59 000 aut z powodu usterki

Tesla musi naprawić usterkę w 59 000 samochodów. Zdaniem niemieckiej agencji ruchu drogowego (KBA), Tesle mają usterkę w systemie Call, który odpowiedzialny jest za połączenia alarmowe i automatyczny kontakt ze służbami ratowniczymi. 

Właściciele Tesli Model Y i Model 3 muszą udać się do autoryzowanych warsztatów w celu przeprowadzenia aktualizacji oprogramowania

KBA podało, że na całym świecie tym problemem jest dotkniętych łącznie 59 129 samochodów. 

Produkcja Tesli w Berlinie wstrzymana

Tesla od najbliższego poniedziałku wstrzyma produkcję w swojej niemieckiej fabryce pod Berlinem. Przestój jest związany z przeprowadzeniem koniecznej optymalizacji procesów produkcyjnych. Zmiany mają ruszyć od 22 lipca. Dzięki nim, cały cykl produkcyjny w niemieckiej Gigafactory ma zostać skrócony o połowę. 

Niższa produkcja Tesli w drugim kwartale

Tesla ma za sobą dużo gorszy wynik jeśli chodzi o produkcję. W drugim kwartale 2022 roku firma Ilona Muska, wyprodukowała 258 580 samochodów. Tymczasem w 1Q 2022 było to 305 407 pojazdów. Powodem gorszego wyniku jest m.in. przestój w fabryce w Szanghaju, co było spowodowane nawrotem pandemii koronawirusa i  niższą o 55 353 samochodów produkcję. 

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię