Faraday Future poinformowało o zebraniu 135 milionów dolarów w postaci zamiennych obligacji zabezpieczonych – wystarczająco dużo, aby rozpocząć produkcję swojego modelu FF 91 pod koniec marca. Firma planuje także kolejną emisję akcji. Finanse mają pozwolić na uruchomienie dostaw modelu FF 91 zgodnie z harmonogramem.

  • Faraday Future podało, że pozyskało środki potrzebne do uruchomienia produkcji
  • Nowy model FF 91 ma konkurować w segmencie premium z Maserati, Ferrari, Bentleyem i Rolls-Roycem
  • Zasięg modelu FF 91 ma mieć 1050 KM

Faraday Future zebrał środki potrzebne do uruchomienia produkcji

Faraday Future ogłosiło, że zebrało 135 mln dolarów w ramach zamiennych obligacji zabezpieczonych, które mają zapewnić firmie wystarczające finansowanie, aby osiągnąć kolejny kamień milowy, jakim jest rozpoczęcie produkcji modelu Futurista FF 91 w marcu 2023 r. Równolegle, spółka ustaliła datę specjalnego zgromadzenia akcjonariuszy, które ma się odbyć 28 lutego 2023 roku. Z puli 135 mln dolarów, 80 mln dolarów zostanie sfinansowane w ciągu 10 dni roboczych (w tym 10 mln dolarów sfinansowane przez Senyun International w postaci zaliczki), pod warunkiem spełnienia określonych warunków.

Spółka oczekuje, że pierwsze samochody zjadą z linii montażowej na początku kwietnia.

Produkcja modelu FF 91

Faraday Future podkreśla, że w ostatnich miesiącach poczynił dalsze postępy w testowaniu i walidacji modelu FF 91 Futurist w ramach programu Product and Technology Generation 2.0 (PT Gen 2.0). PT Gen 2.0 został osiągnięty dzięki modernizacji 26 głównych systemów i komponentów, 13 kluczowymi ulepszeniami w zakresie układu napędowego, akumulatora, ładowania, podwozia, wnętrza, jak również 13 kluczowymi ulepszeniami w zakresie obliczeń, komunikacji, interakcji z użytkownikiem.

Firma ogłosiła niedawno ukończenie szóstego kamienia milowego, czyli zakończenie budowy i instalacji sprzętu w miejscach montażu pojazdów.

Faraday Future chce konkurować z Ferrari, Maybachem, Rolls Royce’e i Bentleyem, oferując jedyny produkt Next-gen. FF 91 Futurist a mieć moc 1050 koni mechanicznych, zasięg 381 mil, który już jest potwierdzony przez EPA, przyspieszenie od 0-100 km/h w 2,27 sekundy.

Faraday Future miał pokazać swój debiutancki model FF 91 już w lipcu. Na dzień 17 listopada firma zebrała 369 zamówień wstępnych, które są w pełni zwrotne i niewiążące. Zamówienia przedpremierowe na FF 91 Futurist Alliance Edition wymagają wpłaty 5 000 dolarów dla klientów w USA i 50 000 juanów dla klientów z Chin. Zamówienia przedpremierowe na FF 91 Futurist wymagają wpłaty 1500 dolarów dla klientów w USA i 20 000 juanów dla klientów z Chin.

Faraday FF 91
Faraday FF 91

Nowe zebranie akcjonariuszy i pozyskiwanie środków w przyszłości

Faraday Future planuje także zorganizować specjalne spotkanie akcjonariuszy 28 lutego 2023 roku, aby rozważyć propozycję zwiększenia liczby autoryzowanych akcji zwykłych klasy A. Propozycja ta, jeśli zostanie zatwierdzona przez udziałowców, utoruje drogę dla pozyskiwania dodatkowego finansowania w przyszłości. Główny akcjonariusz spółki – FF Top Holdings LLC – zgodził się wesprzeć ten pomysł w czasie specjalnego zgromadzenia akcjonariuszy. Spółka zaleca również, aby wszyscy posiadacze akcji Faraday Future na dzień 31 stycznia 2023 r. głosowali za przyjęciem takiej propozycji.

3 lutego 2023 roku cena akcji FFIE zamknęła się powyżej 1 dolara za akcję, co stanowi wzrost o ponad 300 proc. w stosunku do najniższej ceny akcji w ciągu ostatnich 40 dni notowań.

Faraday FF 91
Faraday FF 91

Zobacz też: Nowy bolid formuły E Porsche 99X Gen3

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię