MINI pokazało pierwszy na świecie elektryczny kabriolet. Samochód od samego pomysłu do małej serii powstał w zaledwie mniej niż 8 miesięcy. MINI Cooper SE Convertible jest kolejnym krokiem marki w kierunku stania się w pełni elektrycznym producentem.

  • MINI Cooper SE Convertible – pierwszy elektryczny kabriolet premium
  • MINI Cooper SE Convertible będzie produkowany w małej serii, w liczbie 999 egzemplarzy
  • Samochód pojawi się w Europie już w kwietniu 2023 roku

MINI Cooper SE Convertible – pierwszy elektryczny kabriolet

MINI rusza z małą serią całkowicie elektrycznego MINI Cooper SE Convertible, która stanowi kolejny duży krok w kierunku elektrycznej mobilności. Pierwszy na świecie bezemisyjny kabriolet premium w segmencie małych samochodów skraca okres przejściowy do wprowadzenia całkowicie elektrycznej rodziny modeli następnej generacji. Od kwietnia 2023 roku MINI Cooper SE Convertible będzie dostępny w Europie w ograniczonej liczbie 999 pojazdów.

— Trzy lata temu wprowadziliśmy na rynek całkowicie elektryczne MINI Cooper SE, a dziś jedno na pięć MINI sprzedawanych w Europie to MINI całkowicie elektryczne. Ten sukces pobudził nas do wdrożenia małej serii MINI Cooper SE Convertible w ciągu zaledwie kilku miesięcy. Cieszę się, że możemy zaoferować 999 klientom MINI niezwykłe i ekskluzywne uczucie jazdy gokartem na świeżym powietrzu — mówi Stefanie Wurst, szefowa marki MINI.

MINI Cooper SE Convertible
MINI Cooper SE Convertible
MINI Cooper SE Convertible

MINI Cooper SE Convertible jest dostępny w kolorach Enigmatic Black i White Silver. Klamki, osłony boczne oraz obwódki przednich i tylnych świateł są wykończone w kolorze Resolute Bronze. Logotypy MINI i napisy na modelach mają kolor Piano Black. 

Dalsze elementy wyposażenia specyficzne dla danej edycji zdobią również listwy progów drzwiowych i atrapy boczne, a napis „1 of 999” podkreśla ekskluzywny charakter limitowanej edycji otwartego MINI. 17-calowe odlewane felgi w dwukolorowej stylistyce Electric Power Spoke są wykonane w 100 procentach z wtórnego aluminium. 

Wyposażenie wnętrza MINI Cooper SE Convertible

Fotele sportowe w wersji MINI Yours Leather Lounge posiadają ogrzewane siedzenia i regulowane podparcie ud. Wielofunkcyjna sportowa kierownica wykonana została ze skóry Nappa, a dodatkowo może być podgrzewana. W dolnej części kierownicy plakietka MINI Electric Badge podkreśla limitowany charakter całkowicie elektrycznego kabrioletu. Projekt wnętrza podkreśla w pełni elektryczny charakter otwartego czteromiejscowego kabrioletu dzięki żółtym akcentom kolorystycznym, takim jak żółty przełącznik start-stop.

Przy długości 3850 mm, rozstawie osi 2495 mm, szerokości 1727 mm i wysokości 1427 mm wymiary, w tym bagażnik o pojemności 160 l, pozostają niezmienione w porównaniu z konwencjonalnie napędzanym MINI Convertible. Silnik elektryczny o mocy 135 kW/184 KM pochodzi z centrów kompetencji BMW Group w Dingolfing i Landshut. Jego niewielkie rozmiary umożliwiają harmonijny rozkład obciążenia osi i sprzyjają zwinnemu i łatwemu prowadzeniu. Napęd elektryczny rozpędza MINI Cooper SE Convertible z miejsca do 100 km/h w 8,2 sekundy.

Zasięg elektrycznego kabrioletu to 201 kilometrów. 

MINI Cooper SE Convertible
MINI Cooper SE Convertible
MINI Cooper SE Convertible
MINI Cooper SE Convertible

Zobacz też: Studyjny model autonomicznego Volkswagena GEN.TRAVEL

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię