Lamborghini widzi swój pierwszy w pełni elektryczny model pod koniec dekady. Pierwszym w pełni elektrycznym modelem Lamborghini będzie SUV.

  • Lamborghini wypuści na rynek pierwszego elektryka pod koniec lat 20-tych
  • Lamborghini w 2021 roku dostarczyło rekordową liczbę 8405 samochodów
  • W ciągu 2-3 lat marka chce wprowadzić hybrydowe wersje swoich modeli

Lamborghini i pierwszy elektryk

Agencja Reuters a za nią światowe media pisze, że Lamborghini planuje wprowadzić swój pierwszy w pełni elektryczny model pod koniec tej dekady. Taką informację potwierdzili przedstawiciele Lamborghini we wtorek.

Reuters wskazuje, że ta informacja podkreśla jeszcze bardziej ostrożne podejście Lamborghini – które jest częścią Grupy Volkswagen – do elektryfikacji. W ubiegłym roku dyrektor generalny marki Stephan Winkelmann, zasugerował, że ruch ten rozpocznie się dużo wcześniej.

Lamborghini Aventador
Sprzedaż Lamborghini w 2021 roku pobiła rekord wszech czasów. zdjęcie: Lamborghini

Lamborghini i inni gracze w segmencie samochodów sportowych, do których należą Ferrari, Aston Martin, Lagonda i McLaren, zmagają się z przeniesieniem wysokich zasięgów swoich samochodów na auta zasilane akumulatorowo bez utraty wysokiej wydajności, która przekłada się na wysokie ceny aut premium.

Pierwszym w pełni elektrycznym modelem Lamborghini będzie czteromiejscowy SUV w stylu coupe, nawiązujący do tradycji grand tourerów – powiedziała rzeczniczka Lamborghini – potwierdzając słowa prezesa włoskiej agencji prasowej ANSA.

Winkelmann powtórzył, że Lamborghini sprawi, że cała gama, w tym sportowe samochody Huracan i Aventador oraz SUV Urus, staną się hybrydą za dwa lub trzy lata.

Ten harmonogram stawia Lamborghini w tyle za konkurencyjnym Ferrari, które wprowadziło już na rynek trzy modele hybrydowe i obiecało, że do 2025 r. będzie mieć w pełni elektryczny samochód.

Lamborghini stawia na hybrydy

Rok 2022 będzie ostatnim, w którym Lamborghini sprzedaje wyłącznie samochody z silnikami czysto spalinowymi. Producent samochodów chce zmienić swoją ofertę od 2023 roku. Producent samochodów będzie stawiał na hybrydy typu plug-in.

Marka należąca do Volkswagen Group zaprezentuje swój pierwszy samochód produkcyjny z wtyczką w przyszłym roku. Oferta ma zostać zelektryfikowana do 2024 r.

Winkelmann powiedział, że Lamborghini planuje zaprezentować cztery nowe samochody w 2022 roku, w ramach hybrydyzacji swojej oferty.

Lamborghini Huracan STO zdjęcie: Lamborghini
Lamborghini Huracan STO zdjęcie: Lamborghini

Lamborghini bije rekordy sprzedaży

Jak pisaliśmy wcześniej na AutoElectroMoto.pl Lamborghini dostarczyło w zeszłym roku rekordową liczbę 8405 pojazdów na całym świecie, co oznacza wzrost o 13 procent. 11-procentowy wzrost odnotowano w USA, gdzie Lamborghini dostarczyło 2472 samochodów. Był to najlepszy rok w historii firmy.

W ubiegłym roku największym hitem sprzedażowym na całym świecie był SUV Urus, którego sprzedaż odpowiadała za 60 procent całkowitej sprzedaży marki. Model Huracan zajął drugie miejsce z udziałem sprzedaży na poziomie 31 procent, a pozostałą resztę stanowił Aventador.

Winkelmann powiedział, że Lamborghini planuje zaprezentować cztery nowe samochody w 2022 roku, ponieważ zamierza całkowicie zhybrydyzować swoją ofertę do 2024 roku.

We wszystkich trzech makroregionach, w których sprzedawało Lamborghini, nastąpił dwucyfrowy wzrost:

  • Ameryka +14 proc.,
  • Azja i Pacyfik +14 proc.
  • EMEA – Europa, Bliski Wschód i Afryka – +12 proc.

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię