Ministerstwo Przemysłu i Handlu Rosji zabrało głos ws. fabryki Renault w Moskwie. Renault wstrzymało produkcję w swojej moskiewskiej fabryce, a Rosja ma zadecydować o jej dalszym losie do końca przyszłego tygodnia. Na stole leży jej nacjonalizacja.

  • Rosja zdecyduje o przyszłości fabryki Renault w Moskwie
  • Renault wstrzymało produkcję w swojej fabryce
  • Renault posiada większościowy udział w rosyjskim AwtoWAZ – producencie Lądy

Rosja bierze na cel fabrykę Renault

Agencja Reuters podaje, że rosyjskiej Ministerstwo Przemysłu i Handlu odniosło się do wstrzymania produkcji w moskiewskiej fabryce przez Renault. Resort podał, że przyszłość fabryki zostanie omówiona z rosyjskim rządem. Decyzje mają zostać podane do końca przyszłego tygodnia.

Fabryka Renault w Moskwie
Fabryka Renault w Moskwie

Renault wstrzymało produkcję w Moskwie

Renault podało w środowym oświadczeniu, że „działalność Grupy Renault w zakładzie produkcyjnym w Moskwie jest zawieszona”.

JEŚLI CHODZI O UDZIAŁY W AWTOWAZ, GRUPA RENAULT OCENIA DOSTĘPNE OPCJE, BIORĄC POD UWAGĘ OBECNE OTOCZENIE, DZIAŁAJĄC ODPOWIEDZIALNIE WOBEC 45 000 PRACOWNIKÓW W ROSJI. GRUPA RENAULT PRZYPOMINA, ŻE JUŻ TERAZ WDRAŻA NIEZBĘDNE ŚRODKI W CELU PRZESTRZEGANIA MIĘDZYNARODOWYCH SANKCJI – PISZE FIRMA.

Hejt na Renault po wznowieniu produkcji

W poniedziałek francuski producent mimo trwającej w Ukrainie wojny, rozpoczął prace w swoim moskiewskim zakładzie. W fabryce pod Moskwą budowany jest Renault Duster, Arkana i Kaptur.

Na Renault wylała się fala krytyki po podaniu decyzji o wznowieniu produkcji. Brytyjski polityk Chris Bryant, który prowadził kampanię na rzecz objęcia sankcjami rosyjskich oligarchów, takich jak Roman Abramowicz. Polityk wezwał w tym tygodniu osoby chcące kupić samochód do bojkotu Renault.

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię