Bolt weryfikuje kierowców i sprawdził już łącznie 2 tysiące osób. Pierwszy Punkt Obsługi Kierowców został otwarty w grudniu 2022 roku. Teraz firma podaje, że chce uruchomić 27. kolejnych punktów, w takich miastach jak m.in. Kraków, Lublin, Poznań, czy Wrocław.

  • Bolt zweryfikował już 2000 kierowców
  • Pierwszy punkt weryfikacji powstał w Warszawie w grudniu 2022 roku
  • Do połowy 2023 roku Bolt chce mieć 27 punktów weryfikacji

Bolt weryfikuje kierowców

Bolt weryfikuje swoich kierowców. Sprawdził już 2 000 osób, od momentu uruchomienia w grudniu 2022 roku pierwszego w Polsce Punktu Obsługi Kierowców. Został on otwarty w Warszawie. To właśnie w nim kierowcy przechodzą obowiązkową weryfikację. Firma jeszcze jesienią zapowiedziała, że tego typu placówek będzie więcej.

Bolt podaje teraz, że Punktów Obsługi Kierowców będzie 27 w skali całego kraju, a kolejne pojawią się już w kwietniu. Kolejnymi miastami po Warszawie, będą: Lublin, Gdańsk i Poznań zaś w maju punkty weryfikacji zostaną otwarte we Wrocławiu, Krakowie i Łodzi. W kolejnym etapie podobne placówki powstaną także w Szczecinie, Białymstoku, Rzeszowie, Bydgoszczy i Katowicach – wszystkie jeszcze w pierwszej połowie tego roku.

— Uruchomienie Punktów Obsługi Kierowców jest częścią rozpoczętego w ubiegłym roku procesu samoregulacji. Od wdrożenia rygorystycznej weryfikacji kierowców i zablokowaniu 8 tys. tych z nich, którzy nie dostosowali się do nowych zasad, liczba zgłoszeń dot. napastowania w przejazdach spadła o 70 proc. r/r. Uruchomienie pierwszego Punktu w Warszawie pozwoliło nam dobrze poznać wymagania, jakie powinno takie miejsce spełniać i niebawem uruchomimy kolejnych 27 Punktów w miastach, w których Bolt jest obecny — podkreśla Paweł Kuncicki, Country Manager Bolt w Polsce.

Bolt zweryfikował już 2000 kierowców

Weryfikacja kierowców Bolt w Punktach Obsługi Kierowców 

Każdy kierowca Bolt, aby przejść pomyślnie weryfikację wg. nowych standardów, musi dostarczyć szereg dokumentów. Przed wprowadzeniem nowych standardów w kontroli dokumentów Bolt, sprawdzał obowiązkowo dokument tożsamości, prawo jazdy, zaświadczenie o niekaralności oraz wymagał dostarczenia zdjęcia kierowcy. 

Po wprowadzeniu rygorystycznej kontroli kandydata na kierowcę, do listy obowiązkowych dokumentów, które Bolt weryfikuje doszły m.in, zaświadczenie lekarskie o możliwości pracy w charakterze kierowcy, zaświadczenie o pozytywnym zaliczeniu testów psychologicznych oraz identyfikator kierowcy taxi, w miastach, w których obowiązuje. 

W trakcie wizyty w punkcie sprawdzane są oryginały wymaganych dokumentów. Dodatkowo każdy kierowca jest sfotografowany na specjalnym, jednolitym tle, w celu aktualizacji zdjęcia  na takie, które będzie sprzyjało sprawnej weryfikacji tożsamości za pomocą sztucznej inteligencji. 

Weryfikacja samochodu Bolt

Podczas wizyty w Punkcie Obsługi Kierowców, zespół Bolt sprawdza również pojazd, którym kierowca będzie przewoził pasażerów. W trakcie weryfikacji pojazdu sprawdzane jest: 

  • prawidłowe oznakowanie miejsce auta (numer boczny, symbol miasta oraz lampa taxi)
  • dowód rejestracyjny z zaświadczeniem ze Stacji Kontroli Pojazdów o pozytywnym wyniku badania technicznego

Bolt zmienia reguły pracy kierowców od 1 stycznia

Począwszy od północy 1 stycznia, dostęp do platformy utracili kierowcy, którzy nie dostarczyli koniecznych dokumentów, wymaganych przez zapowiedziane w listopadzie nowe standardy Bolta. Zgodnie z nowymi wytycznymi usługi przewozowe mogą świadczyć jedynie kierowcy, którzy przeszli zaostrzoną weryfikację, która ma zaowocować wyższym poziomem bezpieczeństwa w przejazdach i wyznaczeniu nowego standardu dla całej branży. 

Dotychczas, zgodnie ze znowelizowana ustawą o transporcie, kierowcy musieli dostarczyć: zdjęcie lub skan prawa jazdy, zaświadczenie o niekaralności, dowód osobisty lub paszport. Wśród nowych wymagań Bolt żąda od kierowców znacznie szerszego pakietu dokumentów:

  • licencji na wszystkie gminy gdzie flota lub kierowca chce świadczyć swoje usługi (licencja musi być wpisana do rejestru CEIDG),
  • potwierdzenia przejścia badań medycznych i psychotestów,
  • identyfikatora kierowcy taxi w miastach, gdzie on obowiązuje,
  • zdjęcia prawidłowo oznaczonego auta,
  • zdjęcia tyłu dowodu rejestracyjnego.

Ponadto, kierowcy korzystający z aplikacji Bolt zobowiązani są również do przestrzegania Standardów bezpieczeństwa w przewozie osób taksówką, które stanowią zbiór zasad obowiązujących użytkowników platformy.

Zobacz też: Nowy bolid formuły E Porsche 99X Gen3

https://autoelectromoto.pl/wp-content/uploads/2022/11/228609_en_3000000.mp4

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię