21 srebrnych, elektrycznych Renault ZOE E-Tech One R110 powędrowało do floty ogólnopolskiej sieci Laboratoriów Medycznych Diagnostyka. Samochody zostały dostarczone przez autoryzowanego koncesjonera Renault Anndora z Krakowa.

  • 21 aut elektrycznych Renault ZOE zostało zakupionych przez Laboratoria Medyczne Diagnostyka
  • Auta elektryczne są koloru srebrny metalik
  • Zakup aut elektrycznych został dofinansowany ze środków NFOŚiGW

Diagnostyka przesiada się na auta elektryczne Renault ZOE

Laboratoria Medyczne Diagnostyka powiększają flotę swoich samochodów użytkowych o 21 pojazdów elektrycznych Renault ZOE E-Tech One R110. Zakupione samochody wykorzystywane będą przez dział kurierski do transportu materiału biologicznego pomiędzy kontrahentami a laboratoriami centralnymi, m.in. w Krakowie, Warszawie i Bielsku-Białej.

Zakup aut został dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

W ubiegłym roku na polskich drogach pojawiły się już pierwsze samochody elektryczne z logo DIAGNOSTYKI, a z czasem będzie ich coraz więcej. Elektryfikacja aut przewożących materiał do laboratoriów to bezpośrednie zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych, ale nie tylko – to również możliwość korzystania z buspasów, co znacznie wpływa na tempo transportu materiału, a tym samym szybkość obsługi naszych pacjentów. Planujemy, aby do 2025 roku co najmniej połowa floty DIAGNOSTYKI była napędzana energią elektryczną – mówi Grzegorz Polus, Dyrektor Marketingu sieci laboratoriów Diagnostyka.

Renault ZOE E-Tech One

Wyposażenie elektrycznych Renault ZOE E-Tech One

Zakupione elektryczne Renault ZOE E-Tech w kolorze szary-titanium (srebrny metalik) to wersja One R110 E.V. 50. Akumulator o pojemności 52 kWh pozwoli przejechać tym samochodem nawet 395 km (wg WLTP) bez potrzeby ładowania. Auta zostały wyposażone dodatkowo w przewód Flexicharger do okazjonalnego ładowania z gniazdka, system bezpieczeństwa AEBS oraz czujniki parkowania z tyłu.

Renault ZOE E-Tech One

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię