CUPRA zapowiadała, że pierwszy elektryk marki pojawi się na rynku już w listopadzie. We wtorek, opublikowała szczegóły. Nowa, elektryczna CUPRA Born będzie dostępna w Polsce już od 1 499 zł miesięcznie w rozliczeniu ratalnym albo za 147 800 zł przy jednorazowej płatności. CUPRA podaje, że pierwsze egzemplarze modelu pojawią się w salonach już pod koniec roku.

  • Cena elektrycznej CUPRA Born będzie kształtować się od 1 499 zł miesięcznie, albo 147 800 zł przy płatności jednorazowej
  • Elektryczna CUPRA Born będzie dostępna w Polsce już pod koniec 2021 roku
  • Elektryczna CUPRA Born w dostępnej w 2021 roku konfiguracji będzie posiadała moc

Elektryczna CUPRA Born – cena

CUPRA wskazuje, że klienci nad Wisłą, będą mogli w pierwszej kolejności zapoznać się z wariantem elektrycznej CUPRY Born o mocy 204 KM i pojemności akumulatora 58 kWh. Elektryczny Born o takich parametrach będzie oferowany w racie miesięcznej za 1 699 zł lub cenie 167 900 zł. Od przyszłego roku, klienci w Polsce będą mogli kupić wersję o mocy 150 KM z akumulatorem 45 kWh. Do elektrycznej CUPRY Born zostanie także wprowadzony zostanie pakiet e-Boost, który podwyższa moc silnika do 231 KM. Pakiet e-Boost jest z kolei sprzedawany z akumulatorem o pojemności 58 kWh w cenie 174 200 zł oraz 77 kWh w cenie 197 500 zł.

Elektryczna CUPRA Born – co trzeba wiedzieć?

CUPRA podkreśla, że jej elektryczny samochód bardzo odróżnia się od innych elektryków na rynku. Nowa elektryczna CUPRA Born, zdaniem firmy posiada ekspresyjny, wyrazisty design, a swój drapieżny wygląd zawdzięcza m.in. specjalnie zaprojektowanym, w pełni LED-owym reflektorom. Do tego wszystkiego dochodzą wyraziste linie nadwozia, detale, które uwydatniają bryłę samochodu, a także nowoczesne wnętrze.

Projektanci CUPRY Born, aby móc optymalnie umieścić w pojeździe akumulatory, zdecydowali się na rozszerzenie rozstawu kół. Przełożyło się to, na powiększenie wnętrza samochodu.

Elektryczna CUPRA Born – zasięg, dane techniczne

Elektryczna CUPRA Born daje możliwość przejechania 424 km na jednym ładowaniu. Pakiet e-Boost, który będzie w ofercie dopiero od 2022 roku, zwiększa tę odległość do 540 km. CUPRA pisze, że zaledwie 7 minut ładowania wystarczy, aby wydłużyć trasę o kolejne 100 km. To sprawia, że nowa elektryczna CUPRA Born staje się autem nie tylko do poruszania się po mieście, a także i na dalsze wycieczki.

We wnętrzu elektrycznego Borna, zastosowano materiały pochodzące z recyklingu. Cześć główna, centralna zamontowanych w samochodzie foteli kubełkowych jest wykonana z SEAQUAL YARN – jest to materiał, który pochodzi z upcyklingowanych tworzyw sztucznych, z dna mórz i oceanów, a także zanieczyszczonych plaż. Inne mikrowłókno pochodzące z recyklingu – DINAMICA – zostało użyte w panelach drzwi i podłokietnikach samochodu.

Elektryczna CUPRA Born – pierwszy elektryk od CUPRY

Elektryczny Born to pierwsze auto elektryczne, jakie oferuje marka CUPRA. Samochód w wersji koncepcyjnej został zaprezentowany w 2019 roku, w czasie Salonu Motoryzacyjnego w Genewie w 2019 roku. Elektryczna CUPRA Born, to auto stworzone z myślą o pełnej neutralności pod względem emisji gazów cieplarnianych. W czasie całej produkcji samochodu, marka w swoim łańcuchu dostaw wykorzystuje wyłącznie energię pochodzącą z odnawialnych źródeł. Powstałe emisje są z kolei kompensowane dzięki inwestycjom środowiskowym. 

Elektryczna CUPRA Born, to także model, który ma przyspieszyć transformację w kierunku aut elektrycznych samej marki.

CUPRA elektryczna – całkowicie w 2030 roku

Marka CUPRA w czasie targów IAA Mobility w Monachium zapowiedziała, że chce być całkowicie elektryczna w 2030 roku. Firma przedstawiła swoją wizję w pełni zelektryfikowanej przyszłości. Na targach zaprezentowano model innego elektrycznego samochodu od CUPRY – CUPRA UrbanRebel Concept.

Wayne Griffiths, szef CUPRY zapowiedział wówczas, że CUPRA ma ogromne ambicje, by już za niecałą dekadę, produkować wyłącznie nowe samochody elektryczne. CUPRA zapowiedziała, że już w 2024 roku na rynku pojawi się kolejny elektryczny model marki – CUPRA TAVASCAN. Później przyjdzie czas na sportowego UrbanRebel.

Dyrektor generalny CUPRY wskazywał także, że CUPRA skupi się na całkowicie elektrycznych samochodach, a hiszpański SEAT skupi się na napędach hybrydowych i silnikach spalinowych. Już od 2025 roku z hiszpańskich linii produkcyjnych ma zjeżdżać ponad 500 tys. samochodów różnych marek Grupy rocznie.

Żeby ten cel móc osiągnąć, firma opracowała plan pod nazwą Future: Fast Forward. 

BĘDZIEMY UWAŻNIE ŚLEDZILI STOSUNEK KLIENTÓW DO SAMOCHODÓW ELEKTRYCZNYCH ORAZ ROZWÓJ INFRASTRUKTURY W EUROPIE – MÓWIŁ WAYNE GRIFFITHS, DYREKTOR GENERALNY CUPRA.

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię