Toyota bZ3C i Toyota bZ3X to najnowsze auta elektryczne zaprezentowane przez Toyotę na Międzynarodowej Wystawie Motoryzacyjnej w Pekinie. Auta dedykowano na rynek chiński. 

Toyota zaprezentowała dwa nowe modele samochodów elektrycznych – bZ3C, a także bZ3X. Jest to część wielotorowej strategii firmy w kierunku osiągnięcia neutralności węglowej. 

Toyota bZ3C

Toyotę bZ3C opracowano wspólnie z chińskim BYD, FAW, a także Intelligent ElectroMobility R&D Center by TOYOTA. Auto stworzono wokół koncepcji „Reboot”. Elektryczny crossover skupia się na funkcjach tworzących zabawną przestrzeń osobistą dla młodszych klientów z pokolenia Z.

Auto jest produkcyjną wersją koncepcyjnego modelu bZ Sport Crossover Concept, który zaprezentowano na targach Auto China w 2023 roku. W porównaniu z modelem koncepcyjnym samochód otrzymał standardowe lusterka w miejsce kamer, które znalazły się we wzorze modelu. Podstawą designu auta jest model Prius. Toyota bZ3C otrzymała także lidar na dachu samochodu. 

Toyota bZ3C
Toyota bZ3C

Toyota bZ3X

Z kolei Toyota bZ3X to rodzinny SUV, który oferuje dużą przestrzeń wnętrza, opartą na koncepcji mobilnego „Przytulnego Domu”. Powstał on we współpracy z firmą GAC. Auto stworzono na modelu koncepcyjnego bZ FlexSpace Concept.

Oba modele są wyposażone w najnowsze systemy wspomagania kierowcy i inteligentne kokpity, zapewniając bezpieczną, komfortową jazdę oraz nową wartość doświadczenia. Toyota nie podaje jednak żadnych informacji na temat mocy silnika, a także zasięgu samochodów. Ostatnie ruchy japońskiego producenta wskazują, że w Chinach chce skupiać się on na SUV-ach klasy średniej.

Toyota bZ3X

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię