Citroen wypuści na rynek 50 egzemplarzy limitowanego modelu My Ami Buggy. Jest to mały samochód, który jest dedykowany do krótkich wakacyjnych podróży po okolicy. Auto nie posiada drzwi i wyposażone jest w zwijany dach. Pięćdziesięciu klientów My Ami Buggy będzie mogło skorzystać z dostawy do domu od 8 sierpnia.

  • Citroen My Ami Buggy będzie sprzedawany od 21 czerwca
  • Citroen wyprodukuje 50 egzemplarzy elektrycznego samochodu
  • Citroen My Ami Buggy zamiast drzwi posiada wmontowane rurki na zawiasach

Elektryczny Citroen My Ami Buggy

Zaledwie kilka miesięcy po zaprezentowaniu My Ami Buggy Concept i po bardzo pozytywnym przyjęciu modelu przez publiczność, Citroen wprowadza na rynek ultra limitowaną serię opartą bezpośrednio na tej koncepcji. Seria zaledwie 50 egzemplarzy wejdzie do sprzedaży 21 czerwca.

Wewnątrz pojazdu, po prawej stronie deski rozdzielczej, zostanie umieszczona tabliczka „My Ami Buggy ULTRA SPECIAL LIMITED EDITION” z numerami od 1 do 50. 

– Kiedy zaprezentowaliśmy koncepcję My Ami Buggy, publiczność zareagowała entuzjastycznie i wielu klientów dopytywało o ten model. Dziś cieszymy się, że możemy wcielić ducha tej koncepcji w życie, dzięki ekskluzywnej serii My Ami Buggy i po raz kolejny pokazać możliwości dostosowania Ami do indywidualnych potrzeb. Bez drzwi i z rozkładanym dachem, My Ami Buggy pozwala kierowcy i pasażerowi poczuć się swobodniej i cieszyć się cichą jazdą, jaką oferuje samochód elektryczny – powiedział Laurence Hansen, Dyrektor ds. strategii i produktu Citroena.

Citroen My Ami Buddy

Nowy, limitowany elektryk od Citroena

Dzięki elementom z wersji My Ami Pop i Vibe, edycja specjalna My Ami Buggy ma uosabiać ducha przygody i przyjemność z prezentowania własnego stylu przy zachowaniu pełnej swobody.

Pierwsze, co rzuca się w oczy, to nowy kolor nadwozia. Przyciemniany materiał khaki ma harmonizować się z duchem natury. Z wersji Pop i Vibe zaczerpnięto wzmocnienia przedniego i tylnego zderzaka, płytę czołową i listwy oświetleniowe, nadkola i boczne listwy progowe oraz tylny spojler, które nadają autu bardziej muskularny wygląd. Czarne wyposażenie stanowi graficzny znak rozpoznawczy tej wersji i kontrastuje z zieloną kolorystyką.

Kolorowe wstawki w nowym Citroenie

Dodatkowo jaskrawożółte ozdoby ożywiają nadwozie i nadają My Ami Buggy radosny wygląd. Na przedniej płycie czołowej dwa wgłębienia są wyróżnione intensywnym żółtym kolorem. Kolor ten można również znaleźć na strzałkach kierunkowych przyklejonych do nadkoli. Te elementy techniczne, podobnie jak te stosowane w lotnictwie do oznaczania funkcjonalności, mają tutaj charakter czysto dekoracyjny.

Aby jeszcze bardziej podkreślić swój styl, My Ami Buggy ma 14-calowe perforowane złote koła z czarnymi ozdobnymi kołpakami, charakterystycznymi dla tej wersji

Citroen My Ami Buddy

Citroen My ami Buggy – auto bez drzwi

My Ami Buggy pozbawiony jest drzwi. Drzwi zastępują metalowe rurki na zawiasach. Jeśli chodzi o dach kabrioletu, to jest on wyposażony w miękki szary dach. Tkanina ochronna jest zwijana, ma odpowiednią gęstość, jest wodoodporna i odporna na promieniowanie UV, dzięki czemu chroni kierowcę i pasażera przed słońcem i złą pogodą. Soft top jest mocowany wokół otworu dachowego za pomocą zatrzasków. Można go zwinąć i po prostu schować za siedzeniami.

Jako uzupełnienie żółtych elementów zewnętrznych, ten sam kolor można znaleźć na kilku elementach wewnątrz samochodu. Podkreślają one praktyczność niektórych funkcjonalnych akcesoriów, takich jak trzy schowki w desce rozdzielczej, czy haczyk na torbę.

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię