Polestar 5 zostanie pokazany jeszcze w tym tygodniu. Szwedzka firma na Goodwood Festival of Speed 23 czerwca zaprezentuje prototyp Polestar 5 oraz nowy, limitowany model Polestar 2 BST edition 270.

  • Prototyp Polestar 5 zostanie zaprezentowany 23 czerwca na Goodwood Festival of Speed
  • Samochód ma być nowym DNA szwedzkiej marki
  • Polestar 5 ma pojawić się na rynku w 2024 roku

Polestar 5 zostanie pokazany na Goodwood Festival of Speed

Polestar 5 zostanie przedstawiony 23 czerwca. Jak w styczniu podawał Polestar, nowy model ma wejść na rynek w 2024 roku. Bryła samochodu będzie bardzo zbliżona do przedstawionego już wcześniej konceptu Polestar Precept. Samochód ma być nowym DNA marki.


Goodwood to nasze ulubione miejsce, w którym możemy przedstawić nasze samochody w środowisku entuzjastów. W tym roku jesteśmy zachwyceni, że będziemy mogli zaprezentować Polestara 5. Nasz brytyjski zespół badawczo-rozwojowy wykonuje wspaniałą pracę przy tym samochodem i jesteśmy dumni, że możemy podkreślić jego ciężką pracę na tak wczesnym etapie – komentuje prezes Zarządu Polestar, Thomas Ingenlath.

Elektryczny flagowiec – Polestar 5 – zachowa w sobie więcej aspektów samochodu koncepcyjnego Precept, niż wcześniej myślano. Po dwóch wcześniejszych sedanach i dwóch SUV-ach, Polestar 5 ma dopełnić portfolio szwedzkiego producenta aut elektrycznych. Jak przypomina portal MotoTrend.com Polestar po raz pierwszy pokazał koncepcję Precept w lutym 2020 r. Auto miało zadebiutować na salonie samochodowym w Genewie w 2020 r., ale ten został odwołany z powodu pandemii.

Polestar 5 był swego rodzaju poligonem dla projektantów, ale niespodziewanie dostał zielone światło do produkcji. Koncepcja została stworzona, by wskazać kierunek przyszłego rozwoju marki Polestar, która chce odróżnić się od swojego macierzystego Volvo. Polestar chce także konkurować na rynku w segmencie elektrycznych aut premium z Porsche i Teslą. Polestar 5 będzie samochodem, który będzie produkowany w małych ilościach, a jak pisze MotoTrend, ma być alternatywą dla Porsche Panamera.

Polestar 5 - prototyp
Polestar 5 – prototyp

Polestar 5 na Goodwood Festival of Speed

Prototyp Polestar 5 będzie stacjonował w First Glance Paddock i wykona kilka jazd pod górę w czasie imprezy. Polestar Precept, samochód koncepcyjny, który ewoluuje w model Polestar 5, będzie znajdował się na głównym stoisku Polestar, wraz z koncepcją elektrycznego roadstera i modelem Polestar 2 BST edition 270.

Na przestrzeni lat Polestar debiutował na tej kultowej imprezie różnymi samochodami – w tym prototypem modelu Polestar 1 w 2018 roku i eksperymentalnym Polestar 2 w 2021 roku. Limitowana edycja Polestar 1 in Sun i eksperymentalny Polestar 2 także zostaną zaprezentowane w czasie festiwalu.

  Polestar 5 jest zbudowany na modelu koncepcyjnym Precept
Polestar 5 jest zbudowany na modelu koncepcyjnym Precept

SUV od Polestara w październiku

Polestar zaprezentuje pierwszego elektrycznego SUV-a Polestar 3 w październiku 2022 r. Polestar 3 to pierwszy SUV firmy. Premiera samochodu oznacza wejście Polestara w jeden z segmentów przemysłu motoryzacyjnego o najwyższej marży, szczególnie w Stanach Zjednoczonych.

Polestar 3 będzie z czasem oferował autonomiczne pilotowanie na autostradach dzięki czujnikowi LiDAR firmy Luminar oraz scentralizowanej mocy obliczeniowej firmy NVIDIA. W momencie premiery Polestar 3 będzie wyposażony w dwusilnikowy układ napędowy i dużą baterię, a jego zasięg wyniesie ponad 600 km (WLTP).

Zdjęcie samochodu elektrycznego Polestar 3
Zdjęcie samochodu elektrycznego Polestar 3
Samochód elektryczny Polestar 2
Samochód elektryczny Polestar 2

Polestar i plany podboju rynków

Polestar planuje wprowadzać nowy samochód elektryczny co roku przez kolejne trzy lata, począwszy od modelu Polestar 3. Marka dąży do zwiększenia swojej obecności na co najmniej 30 globalnych rynkach do końca 2023 roku. To zaś wspiera plany Polestara dotyczące dziesięciokrotnego wzrostu z globalnej sprzedaży na poziomie około 29 000 sztuk w 2021 roku do około 290 000 sztuk do końca 2025 roku.

Polestar zamierza wejść na giełdę Nasdaq w ramach proponowanego połączenia z Gores Guggenheim, którego zamknięcie spodziewane jest w pierwszej połowie 2022 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię