Polestar 2 został zaktualizowany o nowe rozwiązania związane z oddziaływaniem na klimat, a także o szczegóły konstrukcyjne i aktualizacje, które pozwalają na zwiększenie wydajności.

  • Polestar 2 będzie jeszcze bardziej ekologicznym samochodem w całym cyklu produkcji
  • Zasięg samochodu po aktualizacji wyniesie do 474 km
  • W akumulatorze zastosowano ulepszoną chemię ogniw

Aktualizacja Polestar 2

Dokonaliśmy przeglądu materiałów i procesów, które są wykorzystywane do produkcji Polestara 2, wprowadzając aktualizacje, które zmniejszają jego wpływ na klimat i zwiększają identyfikowalność materiałową. Są to ważne dodatki, nie tylko w zakresie funkcjonalności i unowocześniania konstrukcji, ale także w zakresie zrównoważonego rozwoju i śladu węglowego – dyrektor generalny Polestar, Thomas Ingenlath.

Współpraca Polestara z Circulor obejmuje oprócz kobaltu, który jest już śledzony w akumulatorach Polestar 2, śledzenie miki za pomocą technologii blockchain. Technologia blockchain umożliwia rzadkich minerałów od źródła materiału aż do gotowego produktu. W akumulatorze Polestar 2 Standard z pojedynczym silnikiem zastosowano ulepszoną chemię ogniw, która zapewnia większą pojemność (obecnie 69 kWh). Prowadzi to do zwiększenia zasięgu (teraz do 474 km WLTP), szybszego ładowania (teraz do 130 kW DC) i wyższej mocy silnika (170 kW). Dzięki decyzji o zakupie aluminium wyłącznie z hut wykorzystujących energię odnawialną, emisja CO2 na jeden samochód zostanie zmniejszona o 750 kg we wszystkich wersjach.

Polestar 2
Polestar 2
Polestar 2 - wnętrze

Ekologiczne materiały wewnątrz

Aktualizacje detali stylistycznych nadają nowy wyraz wszystkim wariantom Polestar 2. Strategia Polestara w zakresie materiałów wewnętrznych polega na zwiększeniu wykorzystania materiałów odnawialnych, nadających się do recyklingu i pochodzących z recyklingu, a także na wprowadzeniu „wegańskiej” tapicerki. W modelu Polestar 2 dostępna jest teraz ulepszona opcjonalna tapicerka skórzana Nappa, która jest bardziej przyjazna dla środowiska.

Polestar 2
Polestar 2 - wnętrze
Polestar 2 - wnętrze
Polestar 2 - wnętrze
Polestar 2
Polestar 2

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię