Cena Lucid Air dla wersji Pure AWD i Touring została ogłoszona. Lucid Motors dostarczy samochody w drugiej połowie 2023 roku, a cena najtańszej wersji zaczyna się od 109 000 euro. Warto podkreślić, że cennik ogłoszono dla Holandii, Niemiec, Norwegii i Szwajcarii.

Lucid zapowiedział ceny dwóch nowych wersji

Lucid ogłosił europejskie ceny wariantów Lucid Air Pure AWD i Air Touring. Oba auta wyposażono w akumulator o pojemności 92 kWh, który daje zasięg do 725 kilometrów w cyklu WLTP. Cennik ogłoszono dla Niemiec, Szwajcarii, a także Norwegii i Holandii.

Cena Lucid Air w dwóch nowych wariantach kształtuję się następująco:

Niemcy:

 • cena Lucid Air Pure AWD: 109 000 euro
 • Lucid Air Touring: 129 000 euro

Holandia:

 • Air Pure AWD: 115 000 euro
 • Lucid Air Touring: 134 000 euro

Szwajcaria:

 • Lucid Air Pure AWD: 125 000 CHF
 • Lucid Air Touring: 145 000 CHF

Norwegia:

 • Air Pure AWD: 1 140 000 koron norweskich
 • Lucid Air Touring: 1 300 000 koron norweskich

Lucid Air w dwóch nowych wersjach

Wraz z pierwszymi pojazdami Lucid Air Dream Edition i Air Grand Touring, które są już na drogach w Niemczech i Holandii, kolejne dwie wersje wyposażenia Lucid Air – Air Pure AWD i Air Touring – wyróżniają się tym, że są wyposażone w akumulator Lucid Long Range Battery Pack. Zapewnia to dodatkową przestrzeń na nogi na tylnej kanapie, a także wygodniejszą pozycję siedzącą. Oba modele oferują moc ładowania do 250 kW i są one dostępne z opcjonalnym zaawansowanym systemem wspomagania kierowcy DreamDrive Pro firmy Lucid.

Lucid ogłosił również, że europejscy klienci będą mogli skonfigurować pojazdy ze Stealth Appearance. Jest to opcjonalny motyw zewnętrzny o ciemniejszym odcieniu.

Lucid Air Pure

Lucid Air Pure to wersja modelu Air, oferująca ten sam unikalny design, który ma wiele kluczowych atrybutów linii Air. Na rynek trafi wersja z podwójnym silnikiem, a także z napędem na wszystkie koła (AWD) o mocy 480 KM. Dostawy wersji AWD rozpoczną się w IV kwartale 2023 r. w Niemczech, Holandii, Szwajcarii i Norwegii.

Po Air Pure AWD w 2024 r. pojawi się jednosilnikowy wariant z napędem na tylne koła (RWD), ale Lucid plany dotyczące dostaw i ceny Air Pure RWD ogłosi w późniejszym terminie.

Samochód budowano z wykorzystaniem akumulatora Lucid Long Range Battery Pack. Jest to najlżejsze i najbardziej kompaktowe zestawienie akumulatora Lucid, składające się z 18 modułów w porównaniu do 22 modułów w Extended Range Pack. Air Pure AWD jest bardziej wydajny na drodze, z szacowanym zasięgiem wg norm WLTP do 725 kilometrów, a jednocześnie zapewnia więcej miejsca we wnętrzu dzięki prawie 8 centymetrom dodatkowej przestrzeni na nogi na tylnej kanapie.

Metalowy dach

Air Pure jest pierwszym modelem Air wyposażonym standardowo w całkowicie metalowy dach. Wykonano go w całości z aluminium, co minimalizuje jego wagę i obniża środek ciężkości samochodu, a także nadaje Air Pure wyjątkową osobowość. Uzupełnia on ekspansywny, szklany dach, który znany jest z innych wariantów Lucid Air.

Wraz z modelem Lucid Air Pure, do rodziny Lucid dołącza nowy kolor lakieru o nazwie Fathom Blue. Kolor ten, inspirowany Oceanem Spokojnym, jest wielowymiarowy, z subtelnymi, chłodnymi tonami, które zmieniają się wraz ze światłem dziennym. Głębia i wyrafinowanie sprawiają, że Fathom Blue idealnie eksponuje długie poziome linie i zakrzywione kształty nadwozia Air Pure.

Wnętrze Mojave PurLuxe zostało wykonane z połączenia niezwykle miękkiej i wytrzymałej skóry alternatywnej, a także unikalnej i wysokiej jakości tkaniny o nazwie Dune. Inspirowany nowoczesnymi meblami z połowy ubiegłego wieku, Dune jest wykonany w 100 proc. z tkaniny pochodzącej z recyklingu. Materiały te nadają Air Pure ciepły i ponadczasowy styl.

Lucid Air Touring

Lucid Air Touring oferuje połączenie osiągów, zasięgu i przestrzeni wewnętrznej. Znajduje się w samym sercu rodziny Lucid Air i oferuje najwięcej opcji i elastyczności. Umożliwia on klientom stworzenie wersji dopasowanej do ich własnych potrzeb. Dostawy modelu Air Touring mają rozpocząć się w 3Q 2023 roku w Niemczech, Holandii, a także Szwajcarii i Norwegii.

Lucid Air Touring

Napęd Lucid Air Touring

Dwusilnikowy układ napędowy z napędem na wszystkie koła w Lucid Air Touring zapewnia moc 620 KM i może rozpędzić pojazd od 0 do 100 km/h w zaledwie 3,2 sekundy. Zbudowany z 18-modułowego akumulatora Lucid Long-Range Battery Pack, Air Touring oferuje zasięg WLTP do 725 kilometrów w połączeniu z doskonałą wydajnością i jeszcze większą przestrzenią na nogi i stopy na tylnych siedzeniach.

Nowoczesne materiały

Kabina Air Touring zyskała na luksusie, dzięki jeszcze bardziej wyszukanym materiałom i kunsztowi wykonania. Stąd też m.in. bierze się dość wysoka cena Lucid Air, ponieważ auto walczy o pozycję w segmencie aut luksusowych. Powierzchnie siedzeń pokryto pełnoziarnistą skórą Nappa pochodzącą od neutralnego pod względem emisji dwutlenku węgla partnera Lucid. Zestawiono ją z tekstyliami, a także syntetykami pochodzącymi z recyklingu.

Lucid pozyskuje zrównoważone materiały i stosuje praktyki produkcyjne w celu dalszego zmniejszenia wpływu pojazdów na środowisko. Akcenty drewniane, jakie zastosowano w środku samochodu są pozyskiwane w sposób zrównoważony i mają wykończenie o otwartych porach z minimalną powłoką, ponieważ dzięki temu pasażerowie mogą poczuć autentyczne słoje drewna. Jest to kolejny szczegół inspirowany nowoczesnymi meblami z połowy wieku.

Lucid Air Touring będzie dostępny ze standardowym dachem z litego aluminium, a także z opcjonalnym szklanym dachem. Sprawia on, że już i tak przestronny pojazd jest jeszcze bardziej otwarty i przestrzenny.

Lucid i opcja Stealth

Wygląd Stealth jest dostępny jako opcja dla modeli Air Grand Touring i Air Touring. Klienci mogą zbudować własny model Lucid Air z wyglądem Stealth w konfiguratorze Design Yours. Ceny i szczegóły dotyczące wyglądu Stealth mogą ulec zmianie. Cena Lucid Air w wersji Stealth Appearance dla modelu Air Touring z metalowym dachem i wszystkich modeli wyposażonych w dach Glass Canopy przedstawia się następująco.

Niemcy:

 • Dach metalowy: 2 000 euro
 • Szklany dach: 4 000 euro

Holandia:

 • Dach metalowy: 2 034 euro
 • Szklany dach: 4 067 euro

Szwajcaria:

 • Dach metalowy: 2 000 CHF
 • Dach szklany: 4 000 CHF

Norwegia:

 • Dach metalowy: 20 702 koron norweskich
 • Szklany dach: 41 405 koron norweskich

Wygląd Stealth radykalnie redefiniuje charakter modelu Lucid Air i zmienia do aż 35 elementów na zewnątrz pojazdu. Wiele z nich, które otrzymałyby wygląd wersji Platinum, ma ciemne polerowane wykończenie Stealth, które także przypomina technikę polerowania na czarno „spéculaire”, jaka stosowana jest przez zegarmistrzów i jubilerów.

Najbardziej widoczną zmianą są przyciemnione elementy Stealth, które otoczone są charakterystycznym szklanym dachem Air. W innych miejscach Stealth Appearance dodaje czarne błyszczące i satynowe grafitowe akcenty, by jeszcze bardziej podkreślić wyostrzony wygląd samochodu. Przede wszystkich chodzi tutaj o elementy dolnej części nadwozia, a także wykończenia wokół inteligentnych reflektorów Micro Lens Array i jednoczęściowych tylnych świateł.

Lucid Air Stealth

Nowe felgi i kolory

Wygląd Stealth obejmuje również unikalne wzory oraz wykończenia felg dla każdego rozmiaru. Dostępność rozmiaru felg zależy od wariantu modelu Air:

 • 20-calowe felgi Aero Lite Stealth z satynowymi czarnymi wstawkami,
 • 21-calowe felgi Aero Sport Stealth z satynowymi czarnymi wstawkami. Ich cena to 2 000 euro w Niemczech i Holandii, a także 2 000 franków w Szwajcarii. W Norwegii jest to wydatek 25 000 koron norweskich.

Wygląd Stealth można też połączyć z szeroką paletą kolorów nadwozia Lucid Air. Dostępne są takie kolory jak Stellar White, Infinite Black, Cosmos Silver, a także Quantum Grey i Zenith Red.

Szacowane zużycie energii elektrycznej WLTP dla modeli Air Touring i Air Pure wynosi 14,1 kWh/100 km przy emisji CO2 na poziomie 0 g/km.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię