Lucid rozpoczyna dostawy Lucid Air Dream Edition do klientów w Europie. Zasięg auta elektrycznego wg norm WLTP to 883 kilometry. Pierwsze dostawy Lucida Air zostały skierowane do klientów w Holandii i Niemczech.

  • Lucid rozpoczyna dostawy Lucid Air Dream Edition do Europy
  • Pierwsze egzemplarze zostaną dostarczone do klientów w Niemczech i Holandii
  • Zasięg samochodu elektrycznego Lucid Air w wersji Dream Edition Range to 883 kilometry

Lucid rusza z dostawami modelu Air do Europy

Limitowana wersja Lucid Air Dream Edition otrzymała oficjalne potwierdzenie WLTP zasięgu 883 km. Tym samym Lucid Air stał się pojazdem elektrycznym o najdłuższym zasięgu na rynku europejskim. Pierwsze dostawy Lucid Air w Europie ruszyły w Niemcach i Holandii.

Lucid Air rozpoczyna podbój europejskiego rynku od limitowanej serii Dream Edition. Jest ona dostępna w dwóch różnych wersjach. Lucid Air Dream Edition Performance wyposażony jest w dwa silniki o łącznej mocy 828 kW (1 111 KM), a zasięg samochodu wynosi 799 km w cyklu mieszanym WLTP. Auto może przyspieszać od 0 do 100 km/h w 2,5 sekundy.

Z kolei Dream Edition Range jest ucieleśnieniem dokładnego skupienia się na wydajności Lucida, z wiodącym w branży zasięgiem jazdy sięgającym 883 km w cyklu mieszanym WLTP. Dream Edition Range również jest napędzany dwoma silnikami o mocy 696 kW (933 KM).
Lucid jest również liderem w branży pod względem ładowania, dzięki architekturze elektrycznej 900V+ dla Air Dream Edition i Air Grand Touring. Podczas korzystania z szybkiej ładowarki DC, zdolnej ładować auto z mocą 300kW, Lucid Air Grand Touring może dodać 400 km zasięgu w około 15 minut.

Lucid rozpoczyna dostawy modelu Lucid Air Dream Edition w Europie. Zasięg auta to 883 km
Lucid rozpoczyna dostawy modelu Lucid Air Dream Edition w Europie. Zasięg auta to 883 km

Ekspansja handlowa Lucid w Europie

Lucid Motors, którego europejska siedziba główna znajduje się w Amsterdamie, aktywnie rozszerza swoją fizyczną obecność w regionie. Firma niedawno otworzyła trzeci punkt sprzedaży detalicznej i pierwsze połączone centrum obsługi, dostaw i sprzedaży w Europie, zlokalizowane w Hilversum, w Holandii, niedaleko Amsterdamu. W tym roku Lucid uruchomił już swoje punkty sprzedaży w Genewie i w Monachium w Niemczech. W przyszłości planowana jest dalsza ekspansja w Europie.

Lucid przyjmuje obecnie rezerwacje od europejskich klientów na wszystkie poziomy wykończenia modelu Lucid Air. Składając w pełni zwrotną rezerwację w wysokości od 300 euro, klienci z Austrii, Belgii, Danii, Finlandii, Francji, Niemiec, Włoch, Monako, Holandii, Norwegii, Hiszpanii, Szwecji, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii mogą zapewnić sobie miejsce w kolejce po modele Lucid Air Pure, Touring i Grand Touring w momencie rozpoczęcia dostaw w tychże krajach.

Lucid Air
Lucid Air

Lucid Gravity — pierwszy elektryczny SUV Lucid

Lucid ogłosił w listopadzie nowe szczegóły dotyczące modelu elektrycznego SUV-a Gravity – pierwszego luksusowego SUV-a firmy Lucid. Gravity pojawi się na rynku w 2024 roku, a rezerwacje zostaną otwarte już na początku 2023 roku. Lucid obecnie finalizuje projekt i specyfikacje pojazdu, równolegle z kontynuacją rozbudowy swojej fabryki AMP-1 w Casa Grande.

Gravity opiera się na głównym DNA marki Lucid, czyli luksusie, przestronności, wydajności i efektywności. Amerykańska firma podkreśla, że Lucid Gravity ma większy zasięg niż jakikolwiek inny samochód elektryczny dostępny na rynku – poza swoim kolegą ze stajni, Lucid Air.

Lucid Gravity - pierwszy elektryczny SUV Lucid
Lucid Gravity - pierwszy elektryczny SUV Lucid
Lucid Gravity - pierwszy elektryczny SUV Lucid
Lucid Gravity – pierwszy elektryczny SUV Lucid

Lucid Gravity — siedmiomiejscowy SUV

Lucid Gravity oferuje elastyczne konfiguracje siedzeń dla pięciu, sześciu lub siedmiu dorosłych osób w dwu- i trzyrzędowych konfiguracjach. Auto będzie również wyposażone w wyświetlacze wysokiej rozdzielczości Glass Cockpit nowej generacji, zasilane przez kolejną generację intuicyjnego i eleganckiego interfejsu oprogramowania Lucid UX.

Dalsze informacje na temat pełnej linii Lucid Gravity zostaną ujawnione na początku 2023 roku, kiedy ruszą rezerwacje.

Zobacz też: NIO ET7

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię