Lucid otwiera swoje pierwsze europejskie studio w Monachium, w Niemczech. Do końca 2022 roku w Europie ma zostać otwartych także kilka innych placówek.

  • Lucid Motors 13 maja otworzy swój pierwszy salon w Europie – w Monachium w Niemczech
  • Ceny zaczynają się od ponad 200 tys. euro
  • Szacowany zasięg samochodu Lucid Air to 900 km

Lucid wchodzi do Europy

Firma Lucid chwali się, że wyznaczyła nowe standardy, wprowadzając na rynek amerykański samochód o najdłuższym zasięgu i najszybciej się ładujący. Lucid ogłosił wstępne plany wejścia na rynek europejski. Obejmują one obie wersji Lucid Air Dream Edition z najbardziej zaawansowanym elektrycznym układem napędowym dostępnym obecnie na rynku. Dream Edition R jest zoptymalizowany pod kątem wydajności i ma zasięg około 900 km, a Dream Edition P posiada moc 111 koni mechanicznych (828 kW).

Lucid Air na rynek europejski jest w fazie przedprodukcyjnej. Ostateczna specyfikacja nie jest obecnie dostępna. Podane zasięgi są przewidywanymi przez producenta wartościami WLTP przy wyposażeniu w 19-calowe koła. Oficjalne wartości WLTP mogą się różnić i zostaną ogłoszone, gdy będą dostępne.

Zobacz też: Elektryczny Mercedes przejechał 1000 km na jednym ładowaniu

Lucid otwiera swój salon w Monachium

Firma planuje również otwarcie swojego pierwszego europejskiego punktu sprzedaży detalicznej – Lucid Studio przy Odeonsplatz w Monachium, w Niemczech – 13 maja 2022 roku. W 2022 roku firma planuje otworzyć kolejne placówki i centra usługowe w Niemczech, Holandii, Norwegii i Szwajcarii, a w najbliższych latach ma ambicję ekspansji na kolejne kluczowe rynki na kontynencie europejskim.

– Ekspansja w Europie służy wzmocnieniu pozycji Lucid jako marki globalnej i dodatkowo wspiera naszą misję podnoszenia standardów w branży pojazdów elektrycznych. Lucid Air Dream Edition zapewnia przyspieszenie od 0 do 100 km w 2,7 sekundy oraz zasięg szacowany na 900 km na jednym ładowaniu. Wszystkie te osiągi oraz jakość i zasięg sprawiają, że pojazd ten doskonale nadaje się na rynek europejski – powiedział Zak Edson, wiceprezes ds. sprzedaży i serwisu w Lucid.

Studio Lucid przy Odeonsplatz w Monachium w Niemczech
Studio Lucid przy Odeonsplatz w Monachium w Niemczech

Przeczytaj też: Elektryczne Porsche 718. Porsche oficjalnie potwierdziło plotki

Podbój Europy

Po udanym wprowadzeniu Lucid Air Dream Edition P i Lucid Air Dream Edition R w Ameryce Północnej, w limitowanej ilości 520 sztuk, Lucid ogłosił, że zaoferuje bardzo ograniczoną liczbę egzemplarzy w Europie. Dwie różne wersje – Dream Edition P, w której zoptymalizowano układ napędowy pod kątem osiągów i Dream Edition R, w której Lucid koncentruje się na maksymalizacji zasięgu – będą dostępne dla osób, które zapisały się w systemie rezerwacji w Niemczech, Holandii, Norwegii i Szwajcarii.

Lucid Air

Lucid przyjmuje obecnie rezerwacje od europejskich klientów z Austrii, Belgii, Danii, Finlandii, Francji, Niemiec, Włoch, Monako, Holandii, Norwegii, Hiszpanii, Szwecji, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii. Składając w pełni zwrotną rezerwację w wysokości od 300 euro, klienci zabezpieczają swoje miejsce w kolejce po modele Lucid Air Pure, Touring i Grand Touring w momencie rozpoczęcia dostaw w swoich krajach. Konkretne rynki zostały wybrane ze względu na stan rozwoju infrastruktury ładowania i wielkości rynku. W przyszłości planowana jest dalsza ekspansja w Europie, obejmująca dodatkowe studia i centra serwisowe w głównych miastach europejskich oraz model z kierownicą po prawej stronie dla Wielkiej Brytanii.

Dane techniczne samochodów znajdują się poniżej:

Cena Lucid w Europie

Lucid podał także ceny Lucid Air Dream Edition P i Dream Edition R w Europie.

  • Niemcy – Lucid Air Dream Edition P/R – 218 000 euro
  • Holandia – Lucid Air Dream Edition P/R – 222 000 euro
  • Szwajcaria – Lucid Air Dream Edition P/R – 199 000 franków szwajcarskich
  • Norwegia – Lucid Air Dream Edition P/R – 1 850 000 koron norweskich

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię