ABB i Eviny wspólnie zainstalowały pierwszą ładowarkę ABB Terra 360. Firma Eviny to norweski liderem w dziedzinie elektromobilności. Ładowarka Terra 360 firmy ABB jest już dostępna do użytku w centrum handlowym Oasen w Bergen oraz w norweskim kurorcie narciarskim Geilo.

  • Najszybsza ładowarka świata Terra 360 ABB stanęła w Norwegii
  • Jest to pierwsza instalacja na świecie
  • ABB zrealizowało pierwszą instalację przy współpracy z norweską firmą Eviny

Najszybsza ładowarka świata stanęła po raz pierwszy w Norwegii

Najszybsza ładowarka świata to pilotaż, po którym nastąpi szersze wdrożenie ładowarek Terra 360 ABB w całej Norwegii i Szwecji. Stacje ładowania mogą ładować jednocześnie do dwóch pojazdów. Dzięki maksymalnej mocy wyjściowej 360 kW, Terra 360 jest przyszłościowym rozwiązaniem zdolnym do pełnego naładowania samochodu elektrycznego w ciągu 15 minut lub nawet krótszym.

Po niedawnym zaprezentowaniu światu ładowarki Terra 360, są to naprawdę przełomowe premierowe instalacje, przy których z przyjemnością współpracujemy z firmą Eviny. Norwegia wyznacza światowe standardy, jeśli chodzi o przechodzenie na elektromobilność i jesteśmy podekscytowani reakcją kierowców pojazdów elektrycznych – mówi Frank Muehlon, Dyrektor Generalny ABB E-mobility.

Najszybsza ładowarka świata Terra 360 ABB - pierwsza instalacja ABB i Eviny w Norwegii
Najszybsza ładowarka świata Terra 360 ABB – pierwsza instalacja ABB i Eviny w Norwegii

Przeczytaj też: Najszybsza ładowarka świata – jak działa? Ładuje auto w 15 minut

Norwegia chce zostać pierwszym krajem, który do 2025 roku zakończy sprzedaż samochodów z silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi. Odsetek sprzedaży samochodów elektrycznych jest zdecydowanie najwyższy na świecie, stanowiąc 64,5 procent wszystkich nowych samochodów sprzedanych w 2021 roku. Eviny aktywnie wspiera norweską transformację w kierunku pojazdów elektrycznych, instalując ponad 400 szybkich ładowarek w ponad 150 miejscach w całym kraju.

Najszybsza ładowarka na świecie może ładować cztery auta elektryczne jednocześnie i ma moc 360 kW. zdjęcie: ABB
Najszybsza ładowarka na świecie może ładować cztery auta elektryczne jednocześnie i ma moc 360 kW. zdjęcie: ABB

Dyrektor generalny firmy, Jannicke Hilland mówi, że ładowarki Terra 360 firmy ABB stanowiły najlepszy wybór dla dalszej rozbudowy sieci firmy Eviny.

– Od kilku lat jesteśmy zaangażowani w proces transformacji w kierunku samochodów elektrycznych. Wiemy, jak ważne jest niezawodne, szybkie ładowanie w przypadku wyboru samochodu elektrycznego zamiast samochodu napędzanego paliwami kopalnymi. Przejście na elektromobilność przebiega w Norwegii błyskawicznie i aby nadal być liderem tych zmian, potrzebujemy najszybszych ładowarek. Jesteśmy dumni, że jako pierwsi na świecie będziemy mogli skorzystać z Terra 360 firmy ABB – mówi.

Najszybsza ładowarka świata – Terra 360 ABB

Urządzenie o nazwie „Model Terra 360” posiada maksymalną moc 360 kW i umożliwia pełne naładowanie samochodu elektrycznego w czasie do 15 minut. Ładowarka od ABB jest stacją modułową. Terra 360 dzięki dynamicznemu zarządzaniu obciążeniem, może ładować jednocześnie do czterech pojazdów jednocześnie. Jest to duża rewolucja, bo dziś kierowca, który ma pecha i chce się naładować, musi czekać aż inny, który akurat jest podpięty – skończy swoje ładowanie.

Najszybsza ładowarka ABB – Terra 360 – wyposażona jest także w specjalny innowacyjny system świetlny. Przeprowadza on użytkownika przez cały proces ładowania. Jednocześnie pokazuje on stan naładowania baterii pojazdu oraz czas pozostały do zakończenia ładowania. Ładowarka jest również przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych i posiada ergonomiczny system obsługi kabli, który pomaga kierowcom w szybkim podłączeniu się do urządzenia. Ładowarkę można także personalizować, poprzez foliowanie lub zmianę koloru pasków świetlnych LED. Co więcej, istnieje również możliwość dołączenia zintegrowanego 27-calowego ekranu reklamowego do odtwarzania filmów i zdjęć.

Firma ABB weszła na rynek e-mobilności w 2010 r., a dotychczas sprzedała już ponad 680 000 ładowarek do pojazdów elektrycznych na ponad 85 rynkach; ponad 30 000 szybkich ładowarek DC i 650 000 ładowarek AC, w tym ładowarek sprzedawanych za pośrednictwem Chargedot.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię