Ekoenergetyka zapowiada rewolucję w systemach ładowania. Na Nordic EV Summit w Oslo zielonogórska firma chce pokazać swoje najnowsze urządzenie. Zapowiada ona nową erę.

Ekoenergetyka pokaże nowe urządzenie

Ekoenergetyka nie podaje głębszych szczegółów dotyczących nowego systemu ładowania. Wiadomo jedynie tyle, że firma obecnie przygotowuje się do prezentacji rozwiązania, które w jej ocenie ma być przełomowym narzędziem w dziedzinie ładowania. Światowa premiera będzie miała miejsce w Oslo w Norwegii. Kraj ten jest niezwykle ważny dla europejskiej elektromobilności i słynie z proekologicznych rozwiązań.

Norwegia ważnym rynkiem dla elektromobilności

Norwegia jest pionierem w aspekcie elektromobilności, a w ubiegłym roku aż 83 proc. sprzedanych aut stanowiły pojazdy elektryczne. W styczniu 2024 roku liczba ta wzrosła do 92,1 proc. Kraj ten jest liderem w dziedzinie technologii związanych z branżą aut elektrycznych.

Norwegia ma cel obniżenia emisji CO2 do 20230 roku o 55 proc. w porównaniu z poziomami z 1990 r. Kraj ten tworzy ekosystem w kierunku budowy jeszcze bardziej ekologicznej przyszłości.

Tymczasem Nordic EV Summit to platforma służąca wymianie pomysłów pomiędzy liderami branży, a także decydentami. Zielonogórska Ekoenergetyka, zaprezentuje na szczycie swoje najnowsze rozwiązanie. Będzie to stacja ładowania, która ma odpowiadać na potrzeby rynku norweskiego. Zostanie ona pokazana czwartego kwietnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię