Ekoenergetyka i Powerdot mają wspólnie rozwijają sieć ładowania w Europie. Zielonogórska firma dostarczyła już 150 ładowarek dla tej firmy.

Ekoenergetyka i Powerdot wspólnie rozwijają sieć ładowania

Zielonogórska Ekoenergetyka dostarczyła już 150 ładowarek dla sieci Powerdot. Producent infrastruktury do ładowania aut elektrycznych o dużej mocy, chce kontynuować swoję ekspansję na rynku operatorów w skali całej Europy. Sieć Powerdot stosuje model biznesowy Destination Charging. Polega on na nawiązywaniu partnerstw z różnymi podmiotami, takimi jak centra handlowe, supermarkety, restauracje, a także hotele.

Operator punktów ładowania z Portugalii oferuje obecnie ponad 3 500 stacji ładowania w swoim kraju. Powerdot jest obecny także na terenie Belgii, Francji, Polski, Luksemburga, a także i Hiszpanii. Ekoenergetyka, której stacje ładowania powstają na zachodzie Polski, w Zielonej Górze, niedaleko granicy niemieckiej, podpisała umowę w tym roku na dostawę swoich produktów dla sieci Powerdot.

Plany Ekoenergetyki

Ekoenergetyka chce stopniowo poszerzać swoją aktywność na polu poszerzania swojej działalności w zakresie dostarczanie infrastruktury dla operatorów punktów ładowania. Firma chce w dalszym ciągu zapowiada poszerzanie swojej oferty o standaryzowane rozwiązania. Wcześniej firma zdobyła mocną pozycję na rynku, dzięki oferowaniu infrastruktury dla operatorów transportu publicznego w Berlinie czy Paryżu.

Bartosz Kubik prezes i współzałożyciel Ekoenergetyki podkreśla, że współpraca z Powerdot zapewni jeszcze większe dotarcie produktów firmy do użytkowników na zachodzie Europy.

Sieć w całej Europie

Poza prowadzeniem sprzedaży bezpośredniej do operatorów punktów ładownia, Ekoenergetyka zmierza w kierunku poszerzania i pogłębiania swojej sieci sprzedaży. Tylko w czasie trzech ostatnich miesięcy firma ogłosiła podpisanie umów dystrybucyjnych w Niemczech, Wielkiej Brytanii i regionu nordyckiego.

Joao Seabra dyrektor operacji centralnych w spółce Powerdot wskazuje z kolei, że portugalska firma w Ekoenergetyce ceni przede wszystkim niezależność, co z kolei jest ważne w rozwoju infrastruktury w Europie. Dodaje, że obie firmy dzielą wspólne wartości, a także mają podobne podejście do samego produktu.

Usługi posprzedażowe Ekoenergetyki działają na zasadzie dostarczania usług monitorowania, a także zdalnej naprawy sieci ładowania ze swej siedziby z Zielonej Góry. Blisko 60 proc. zgłoszonych napraw jest realizowanych drogą zdalną.

O Ekoenergetyce

Ekoenergetyka powstała w 2009 roku. Firma swoje podwaliny miała w akademickim projekcie badawczym autorstwa Bartosza Kubika, a także Macieja Wojeńskiego. Dziś firma daje pracę dla ponad 1 000 osób. Ekoenergetyka dostarcza 20 proc. autobusowych stacji ładowania w miastach Europy. W ekspansję firmy za granicą Polski wspiera fundusz private equity Enterprise Investors. W 2022 roku podmiot zakupił pakiet mniejszościowy w zielonogórskiej spółce. Ogłosił on także plany zainwestowania ponad 45 milionów euro.

źródło: Ekoenergetyka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię