Ekoenergetyka-Polska robi jeszcze jeden krok w kierunku zwiększenia swojej obecności na rynku europejskim. Zielonogórski producent szybkich stacji ładowania otwiera swój oddział we Francji. Spółka Ekoenergetyka-France została przedstawiona na paryskich targach Mondial de l’Auto.

  • Ekoenergetyka-Polska ruszyła z francuską spółką
  • Ekoenergetyka France zdobyła na swój pokład kilku ekspertów z francuskiego rynku
  • Francja chce wyprodukować do 2030 roku 2 mln aut elektrycznych

Francja stawia na auta elektryczne

Podczas targów Mondial de l’Auto, Prezydent Francji Macron ogłosił bardzo ambitny cel osiągnięcia poziomu dwóch milionów pojazdów elektrycznych wyprodukowanych we Francji do 2030 roku, w porównaniu do 1,3 miliona w 2021 r. Ponadto rząd francuski zaplanował budżet w wysokości 5 mld euro, by przyspieszyć elektryfikacje transportu oraz wesprzeć sektor motoryzacyjny. Wzrośnie też „premia ekologiczna” z 6 000 do 7 000 euro dla obywateli Francji, kupujących auta elektryczne. Możliwości rozwoju tego rynku są bardzo obiecujące. 

Ekoenergetyka France – kolejny krok na rynku francuskim

Ekoenergetyka- Polska od dawna współpracuje z francuskimi partnerami w tym także z publicznym przewoźnikiem – Regie Autonome des Transports Parisiens RATP, któremu dostarcza systemy szybkiego ładowania autobusów elektrycznych. RATP do 2025 ambitnie dąży do stworzenia w regionie Paryża w 100 proc. przyjaznej dla środowiska, w pełni zeroemisyjnej floty autobusów. Realizacja tego celu wymaga przekształcenia połowy zajezdni autobusowych i wyposażenia ich w najnowocześniejsze systemy ładowania.

– Powodem otwarcia nowej filii jest to, że odnieśliśmy wiele sukcesów tutaj we Francji i chcemy jeszcze skuteczniej wspierać sprzedaż i usługi posprzedażowe. Tworzymy firmę, aby wspierać bieżące kontrakty i biznesy, a ponadto dalej rozwijać sprzedaż na rynku. Zrekrutowaliśmy do nowej spółki doświadczonych ekspertów z branży elektromobilnej oraz samochodowej – podkreślał Petros Spinaris wiceprezes ds. Sprzedaży i Marketingu Ekoenergetyka-Polska i równocześnie Prezes Ekoenergetyka-France.

Ekoenergetyka France — podstawą doświadczenie

Ekoenergetyka zrekrutowała na pokład swojego francuskiego zespołu doświadczonych ekspertów z branży elektromobilnej oraz samochodowej. Funkcję Area Managera objął Stéphane BATARIERE, związany wcześniej między innymi z Renault Group czy Alpine Cars – francuskim producentem samochodów sportowych.

Odpowiedzialnym za współpracę z dystrybutorami jest Jean-Michel Lafaye – Distribution Account Manager. W swoim portfolio ma między innymi doświadczenie zdobyte w JUICE Technology France, wiodącym graczu w zakresie ładowania pojazdów elektrycznych oraz EV charging solutions. Za współpracę z kluczowymi klientami odpowiadać będzie Christophe Cairoli, który już od piętnastu lat związany jest z branżą e-mobility. Jeśli chodzi o sektor elektrycznych autobusów współpracował z fińską firmą Linnker, a także Heuliez Bus, która jest liderem na rynku produkcji podwozi autobusowych, posiadającym ponad 45 proc. udziału w rynku francuskim. Związany był także z Navya, francuską firmą specjalizująca się w projektowaniu i budowie pojazdów autonomicznych i elektrycznych. Jeśli chodzi o infrastrukturę ładowania, pochwalić się może doświadczeniem, zdobytym między innymi w chińskiej firmie XCharge.

Po Francji będą kolejne spółki

Przedstawicielstwo we Francji to tylko początek realizacji strategicznego planu rozwoju spółki. W planach jest otwarcie kolejnych przedstawicielstw w Europie i na świecie, a polski producent chce jak najlepiej dopasować się do wyzwań i wesprzeć dynamicznie rozwijający się rynek e-mobility.

– Naszą misją jest między innymi elektryfikacja przemysłu motoryzacyjnego i chcemy mieć pewność, że będziemy dostępni na wszystkich strategicznych rynkach – mówił o misji spółki jej współzałożyciel Maciej Wojeński. 

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię