Ekoenergetyka-Polska podpisała kolejną umowę ramową z publicznym przewoźnikiem ze stolicy Francji –  Regie Autonome des Transports Parisiens. Polska firma ma dostarczyć systemy szybkiego ładowania autobusów elektrycznych do Paryża. Wartość kontraktu ramowego opiera na sumę do 172 mln zł.

  • Ekoenergetyka-Polska ma umowę ramową z paryskim przewoźnikiem publicznym
  • Polska firma w pierwszej kolejności dostarczy 349 stacji ładowania
  • Wartość umowy opiewa na sumę do 172 mln zł

Ekoenergetyka naładuje autobusy w Paryżu

W ramach nowego, kolejnego kontraktu, polska spółka będzie realizować dostawy infrastruktury szybkiego ładowania dla pojazdów miejskich Paryża, o łącznej wartości do 172 mln zł. Pierwsze zamówienie w ramach nowego kontraktu opiewa na 349 sztuk stacji ładowania. Od 2018 roku Ekoenergetyka jest jednym z głównych dostawców systemów szybkiego ładowania dla paryskiego przewoźnika. 

Ekoenergetyka-Polska ma umowę ramową z paryskim przewoźnikiem publicznym, opiewająca na sumę do 172 mln zł
Ekoenergetyka-Polska ma umowę ramową z paryskim przewoźnikiem publicznym, opiewająca na sumę do 172 mln zł

RATP do 2025 roku chce stworzyć w regionie Paryża w 100 proc. przyjazną dla środowiska, w pełni zeroemisyjną flotę autobusów. Realizacja tego celu wymaga przekształcenia połowy zajezdni autobusowych i wyposażenia ich w najnowocześniejsze systemy ładowania.

Kontynuacja współpracy z RATP jest dla nas najlepszym potwierdzeniem jakości naszych produktów, usług i relacji biznesowych. Nasza infrastruktura ładowania jest zgodna z wymaganiami trzeciego co do wielkości operatora komunikacji miejskiej na świecie, co również świadczy o globalnym potencjale spółki. Gratuluję skali i systematycznej realizacji całego przedsięwzięcia, jakiego podjęło się RATP i liczę, że nasze rozwiązania w większości zasilą zeroemisyjną komunikację miejską Paryża – powiedział Bartosz Kubik, współzałożyciel i Prezes Zarządu Ekoenergetyki.

Ekoenergetyka i IONITY

W marcu bieżącego roku zielonogórska firma podała, że została dostawcą IONITY, a ładowarki „made in Poland” staną w całej Europie. Produkty Ekoenergetyki uzupełnią obecnie istniejącą infrastrukturę i będą częścią ogłoszonego przez IONITY planu inwestycyjnego, który zakłada ponad czterokrotne zwiększenie, z ponad 1 600 do 7 000, punktów ładowania do 2025 roku. W przeciągu najbliższych miesięcy ultraszybkie stacje ładowania o mocy 350 kW uzupełnią sieć IONITY w 10 europejskich krajach: Chorwacji, Czechach, Estonii, Finlandii, Litwie, Łotwie, Polsce, Słowacji, Słowenii i na Węgrzech.

Siedziba Ekoenergetyki w Zielonej Górze
Siedziba Ekoenergetyki w Zielonej Górze

Warto podkreślić, że Ekoenergetyka-Polska S.A. od ponad 12 lat wprowadza innowacyjne rozwiązania dla elektromobilności i jest czołowym producentem infrastruktury ładowania wysokiej mocy w Europie. Spółka dostarcza systemy szybkiego ładowania miejskich autobusów elektrycznych do większości europejskich stolic. Ekoenergetyka wdraża również rozwiązania dla transportu długodystansowego i gwarantuje pełne naładowanie pojazdu w czasie 45-minutowej pauzy, obowiązującej kierowców ciężarówek i autokarów na terenie całej Unii Europejskiej.

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię