Ekoenergetyka to polska spółka z Zielonej Góry produkująca stacje ładowania. Firma poinformowała, że będzie produkować i dostarczać ładowarki dla IONITY. IONITY to firma, której udziałowcami są m.in.: BMW, Mercedes-Benz, Ford, Hyundai Motors oraz Volkswagen Group.

  • Ekoenergetyka będzie dostarczać produkty dla IONITY
  • IONITY chce zbudować 7 tys. stacji ładowania do 2025 roku
  • IONITY będzie prowadzić ekspansję w 10 europejskich krajach

Ekoenergetyka będzie dostawcą IONITY

Produkty Ekoenergetyki uzupełnią obecnie istniejącą infrastrukturę i będą częścią ogłoszonego przez IONITY planu inwestycyjnego, który zakłada ponad czterokrotne zwiększenie, z ponad 1 600 do 7 000, punktów ładowania do 2025 roku.

Ekoenergetyka to zielonogórska firma produkująca ładowarki do samochodów elektrycznych
zdjęcie: Ekoenergetyka

W przeciągu najbliższych miesięcy ultraszybkie stacje ładowania o mocy 350 kW uzupełnią sieć IONITY w 10 europejskich krajach: Chorwacji, Czechach, Estonii, Finlandii, Litwie, Łotwie, Polsce, Słowacji, Słowenii i na Węgrzech.

Ekoenergetyka od ponad dekady dostarcza rozwiązania dla elektromobilności i jest czołowym producentem infrastruktury ładowania wysokiej mocy w Europie. Oprócz współpracy z międzynarodowymi organizacjami, takimi jak CharIN, ma doświadczenie i wspiera w pozyskiwaniu funduszy rządowych.

Siedziba Ekoenergetyki
zdjęcie: Ekoenergetyka

– Zostaliśmy jednym z dostawców urządzeń dla IONITY, gdyż jako doświadczona spółka technologiczna oferujemy najwyższej jakości, niezawodne produkty i rozwiązania. Nasze produkty doskonale wpisują się w cele i założenia IONITY i będą spójnym elementem obecnie rozwijanej infrastruktury szybkiego ładowania pojazdów elektrycznych w Europie – mówi Bartosz Kubik, współzałożyciel Ekoenergetyka-Polska S.A.

IONITY szykuje się do ekspansji

Do 2025 r. liczba stacji ładowania wzrośnie z obecnych 400 do ponad 1000. Dzięki temu powstanie około 7000 punktów ładowania – ponad cztery razy więcej niż obecne 1500. Sieć IONITY wykorzystuje europejski standard ładowania Combined Charging System (CCS). Technologia 800 V w stacjach ładowania oznacza, że ​​sieć może być wykorzystywana do ładowania Porsche Taycan z pełnym potencjałem do 270 kW.

Ekoenergetyka to zielonogórska firma produkująca ładowarki do samochodów elektrycznych
zdjęcie: Ekoenergetyka

Więcej ładowarek – strategia IONITY 2.0

Punkty ładowania IONITY powstaną nie tylko przy europejskich autostradach, ale także w pobliżu dużych miast i wzdłuż ruchliwych, głównych dróg. Przyszłe lokalizacje będą tworzone z sześcioma albo nawet dwunastoma punktami ładowania. Istniejące już lokalizacje wzdłuż tras o wysokim zapotrzebowaniu na ładowanie, zostaną zmodernizowane o dodatkowe punkty ładowania.

W ramach flagowej koncepcji Oasis, IONITY ma na celu znaczne zwiększenie poziomu wygody i obsługi klienta. W tym celu firma zamierza pozyskać więcej gruntów pod parki ładowania z własnymi usługami cateringowymi i połączonymi sklepami.

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię