Volkswagen ma problem ze znakiem towarowym „ID”. Identytec, dostawca sprzętu i oprogramowania logistycznego, twierdzi, że używa skrótu „ID” w różnych formach od ponad 15 lat. Od marca 2013 roku firma ta zarejestrowała już łącznie kilka znaków towarowych. Teraz sprawa rozstrzygnie się w sądzie.

Spór o znak towarowy „ID”

W komunikacie prasowym Identytec wspomniał, że Volkswagen oznacza swoje linie produktowe znakami towarowymi „ID.”, które należą do niej. Identytec to firma rodzinna zatrudniająca 25 pracowników. Firma uważa, że ​​naruszono jej prawa do znaku towarowego i pozwała Grupę Volkswagen do sądu. Firma wskazuje, że wyraziła zdziwienie, kiedy Volkswagen ruszył z serię modeli „ID.” w 2020 roku. Później gamę poszerzono o kolejne pojazdy oraz technologię. Poza samochodami z rodziny „ID”, pojawiły się na rynku także takie produkty jak wallbox ID. Charger i ID. Light.

Identytec wskazuje, że Volkswagen złożył wnioski o rejestrację znaków towarowych z elementem „ID.” w listopadzie 2017 roku, cztery i pół roku po ich pierwszym wniosku. Próby negocjacji z Volkswagenem nie powiodły się, co skłoniło Identytec do podjęcia działań prawnych.

Sąd rozstrzygnie spór

Automobilwoche pisze, że Volkswagen rozpoczął konflikt w w 2019 roku, sprzeciwiając się trzem markom Identytec w Urzędzie Patentowym i Znaków Towarowych. W kolejnych dyskusjach Volkswagen przyznał się do błędu, ponieważ marki Identytec zarejestrowano wcześniej. Identytec wyjaśnia swoją decyzję o wszczęciu postępowania sądowego, wskazując na szkody w pozycji rynkowej. Miało także powstać błędne przekonanie partnerów, że ich produkty są powiązane z Volkswagenem.

Rzecznik prasowy Volkswagena wyraził żal z powodu sporu, wskazując, że firma próbowała prowadzić konstruktywny dialog z Identytec, jednak ten odrzucił ich propozycję ugody. Volkswagen planuje przedstawić swoje stanowisko prawne w sądzie, wstrzymując się od dalszych komentarzy do czasu rozprawy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię