Shell poszerza sieć stacji dużej mocy do ładowania samochodów elektrycznych w Polsce. Na mapie pojawią się dwa nowe punkty, tym razem przy autostradzie A2 w województwie łódzkim. Kierowcy będą mogli z nich skorzystać na stacji w Niesułkowie oraz w Nowostawach. Ładowarki posiadają moc do 350kW. Łącznie w Polsce funkcjonuje już obecnie 12 szybkich ładowarek Shell-IONITY na 6 stacjach. 

  • Shell i IONITY budują dwie nowe szybkie ładowarki przy Autostradzie A2
  • Nowe ładowarki będą miały moc 350 kW

Nowe dwie stacje Shell i IONITY

Nowe dwie stacje są zlokalizowane przy autostradzie A2, w bliskiej odległości od węzła A1, co stanowi ważny punkt na mapie Polski. Stacja MOP Niesułków jest położona w kierunku Warszawy, a Nowostawy w kierunku Poznania. Na każdej stacji znajdują się dwie ładowarki o mocy do 350kW z możliwością zainstalowania dwóch kolejnych w każdym z tych punktów.

Stacja ładowania Shell-IONITY w Polsce
Stacja ładowania Shell-IONITY w Polsce

Na stacji Shell MOP Niesułków oraz MOP Nowostawy klienci mogą także skorzystać z hotelu, samoobsługowej pralko-suszarki firmy Break&Wash czynnej całą dobę, czy zjeść posiłek.

Zdajemy sobie sprawę, że elektromobilność w Polsce jest w fazie początkowej, ale traktujemy to jako przyszłościowy kierunek. W tym roku planujemy mieć już 20 szybkich ładowarek w 10 lokalizacjach, a to nie wszystko, bo będziemy stawiać też na własne rozwiązania. Globalnym celem firmy jest, aby do 2025 r. mieć 500 tys. ładowarek elektrycznych na całym świecie. Jest to też jeden z elementów naszej strategii, w ramach której do 2050 roku chcemy obniżyć ślad węglowy netto produktów energetycznych Shell o 65 proc., przyczyniając się w ten sposób do poprawy stanu powietrza w miastach – mówi Monika Kielak-Łokietek, dyrektorka działu stacji paliw i rozwoju sieci detalicznej w Shell Polska.

Shell i IONITY chcą mieć więcej ładowarek

Poza stacjami w Niesułkowie i Nowostawach, ładowarki Shell-IONITY znajdują się również w punktach MOP Olsze-Wschód i Zachód, w Kaszewach Kościelnych oraz w Świecku. Wszystkie są zlokalizowane przy autostradach. W najbliższym czasie Shell planuje również wystartować w Polsce z ładowarkami własnymi o mocy ok. 150+ kW.  

Shell ostatnio rozszerzył również gamę swoich rozwiązań w zakresie elektromobilności dla klientów flotowych, którym  oferuje hybrydową kartę Shell Card EV. Dzięki niej kierowcy mogą zapłacić bezgotówkowo za ładowanie samochodu elektrycznego lub hybrydowego w ponad 800 punktach w Polsce – w tym na stacjach Shell w Niesułkowie i Nowostawach bezpośrednio przy autostradzie A2.

Stacja ładowania Shell-IONITY w Polsce
Stacja ładowania Shell-IONITY w Polsce

Ponadto kierowcy mają dostęp do pełnej gamy produktów oferowanych przez Shell. Użytkownicy Shell Card EV mogą też korzystać z wygodnej aplikacji Shell Recharge, która umożliwia znajdywanie najbliższych punktów ładowania, uzyskiwanie aktualnych informacji o taryfach, prędkościach i dostępności punktów czy podgląd przewidywanego czasu ładowania i kosztu.

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię