BYD YangWang U7 to najnowszy samochód premium chińskiego producenta. Jak podaje chiński portal carnerwschina firma oficjalnie złożyła wniosek o licencję sprzedaży na rynku chińskim. Sedan ten dysponuje czterema silnikami elektrycznymi o łącznej mocy 960 kW (1 287 KM), a także może rozwinąć prędkością maksymalną 270 km/h. BYD chce wprowadzić auto na rynek jeszcze w tym roku. Cena ma wynosić ponad 140 000 dolarów. 

BYD YangWang U7

YangWang, to luksusowa filia BYD. Założona zaledwie rok temu, oferta YangWang obejmuje obecnie jedynie model U8, który jest dużym, hybrydowym SUV-a. W tym roku do chińskiego rynku dołączyć mają dwa modele pod marką YangWang. Wg carnewschina będzie to sportowy samochód U9, a także luksusowy sedan U7. Obydwa modele złożyły wnioski o licencje sprzedaży, przy czym w przypadku U9 wniosek złożono już w grudniu 2023 roku. Teraz złożono dokumenty w sprawie U7.

YangWang U7 posiada duże reflektory LED, obszerne wloty powietrza i opadającą maskę. Na dachu pojazdu umieszczono czujnik LiDAR, a drzwi mają wysuwane klamki. Zgodnie z dokumentacją chińskiego regulatora, U7 może być wyposażone w kamery zamiast tradycyjnych lusterek bocznych.

YangWang U7 — wymiary

BYD YangWang U7 ma 5265 długości, a rozstaw osi wynosi 3160 mm. Chiński portal podaje, że jest on dłuższy o 42 mm, szerszy o 70 mm i niższy o 1 mm od modelu Mercedesa EQS. YangWang U7 może pochwalić się współczynnikiem oporu powietrza na poziomie 0,195.

Auto zasila akumulator LFP, który produkowany jest przez firmę FinDreams, spółkę zależną BYD. Nie ujawniono jednak pojemności baterii. Dziennikarze spekulują, że auto może być wyposażone w akumulator, który zapewni zasięg 500 km (wg CLTC). 

Bateria zasila cztery silniki elektryczne, z których każdy ma moc szczytową 240 kW. Łączna moc YangWang U7 wynosi 1 287 KM, co pozwala mu rozwinąć prędkość do 270 km/h. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię