Ładowanie aut w Biedronce staje się coraz łatwiej dostępne. Biedronka rozbudowuje swoją sieć ładowania. Sieć dyskontów ma już czynnych 56 punktów.

Ładowanie w Biedronce

Biedronka, czyli popularna sieć dyskontów rozbudowuje swoją sieć ładowania. Już od jakiegoś czasu możliwe jest nie tylko robienie zakupów, ale także i ładowanie swojego auta elektrycznego w ich trakcie. Biedronka rozwija sieć ładowarek we współpracy z firmą Powerdot. Pierwsze stacje powstały już w 2023 roku.

Biedronka wchodzi w 2024 roku z własną siecią ładowania, która znajduje się już w 56 miejscowościach na terenie Polski. Ładowarki znajdują się nie tylko w dużych miastach takich jak Warszawa, Łódź, czy Lublin, ale także i mniejszych, jak chociażby Jasień, Dynów, czy Gubin.

Ładowanie aut w Biedronce

Plany Biedronki na 2024 rok

Plany Biedronki na 2024 rok są ambitne. Firma chce łącznie posiadać swoje ładowarki w ponad 600 lokalizacjach. Obecnie ładowanie aut w Biedronce odbywa się przy użyciu 214 ładowarek, które znajdują się w 56 punktach. Pozostała część urządzeń oczekuje obecnie na uzyskanie koniecznych zezwoleń i dokumentów. 30 z nich jest obecnie w fazie audytu prowadzonego przez Urząd Dozoru Technicznego.

Za instalację urządzeń odpowiada firma Powerdot. Zajmuje się ona także ich obsługą. Firmy zapowiadają, że dzięki współpracy w Polsce trzykrotnie wzrośnie infrastruktura szybkiego ładowania o mocy powyżej 100 kW.

Jak ładować auto w Biedronce?

Każda stacja ładowania Biedronki posiada moc 120 kW. Daje to możliwość naładowania samochodu elektrycznego o baterii 50 kWh w czasie od 20 do 30 minut. Ma to zapewnić modelowy zasięg do 200 km. Stacje ładowania Biedronki posiadają trzy złącza: CCS, ChaDemo, a także Type 2.

Daje to szerokie możliwości ładowania każdego rodzaju elektryka. Żeby móc skorzystać ze stacji ładowania, nie trzeba zakładać żadnej karty, czy instalować aplikacji. Płatność można zrealizować płacąc kartą bankomatową, a każdy punkt posiada wbudowany terminal płatniczy. Można także uiścić opłatę przy użyciu kodu QR, czy poprzez kartą RFiD w ramach roamingu.

Stacje ładowanie Biedronki — pół roku na rynku

Pierwszą stację ładowania Biedronki otwarto na obrzeżach Warszawy, w lipcu 2023 roku. Firma zapowiadała wówczas, że do końca ubiegłego roku miało stanąć 150 urządzeń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię