Ładowanie aut w Biedronce jest już możliwe. 11 lipca w Warszawie została uruchomiona pierwsza stacja ładowania. Biedronka chce mieć do końca roku 600 lokalizacji, które mają oferować łącznie 1800 punktów ładowania. 

Ładowanie auta w Biedronce — ładowarki na prowincji

Biedronka rusza z usługą ładowania samochodów. Sieć popularnych dyskontów chce do końca roku posiadać 600 lokalizacji, w których ma powstać 1800 puntów ładowania. Mają one stanąć przy sklepach sieci Biedronka zarówno w dużych miastach, jak i mniejszych miejscowościach. Każde z zamontowanych urządzeń będzie mogło ładować jednocześnie do trzech samochodów. Operatorem sieci ładowania jest firma Powerdot. Tylko w 2023 roku ma stanąć 150 urządzeń, które umożliwią ładowanie auta w Biedronce. 

Ładowanie auta w Biedronce
źródło: materiały prasowe

Biedronka i współpraca z Powerdot

Biedronka chwali się, że dzięki współpracy z firmą Powerdot odpowiadającą za instalację urządzeń, obecnie istniejąca infrastruktura ładowania w Polsce o mocy większej niż 100 kW powiększy się aż trzykrotnie. Powerdot będzie odpowiedzialny także za funkcjonowanie punktów pod względem sprzedaży energii, a także obsługi oprogramowania i płatności. Klienci w razie problemów będą mogli skorzystać z czynnego całą dobę centrum wsparcia. 

Ładowanie auta w Biedronce ma odbywać się na stacjach, które będą dysponować mocą 120 kW. Mają one ładować samochód w czasie ok. 30 minut, czyli tyle, ile najczęściej trwają zakupy w sklepie sieci. 

Biedronka podkreśla, że dodatkowo rozmieszczenie ładowarek przy sklepach zagęści dodatkowo krajową sieć ładowania. Dodatkowo stacje pojawią się w miejscowościach, w których dotychczas nie było ani jednego miejsca do ładowania samochodu elektrycznego. 

Jak działać będzie ładowanie w Biedronce?

Same stacje, jakie będą montowane przy sklepach sieci Biedronka będą wyposażone w trzy złącza CCS, ChaDemo oraz Type 2. Ma to umożliwić naładowanie każdego rodzaju samochodu elektrycznego. Żeby móc skorzystać z ładowania auta w Biedronce nie będzie trzeba posiadać aplikacji, czy specjalnego konta. Za ładowanie będzie można zapłacić zwykłą kartą płatniczą, bądź przy użyciu kodu QR. Możliwa będzie także płatność kartą RFiD w ramach roamingu. 

Biedronka zapowiedziała, że jeszcze w lipcu kierowcy aut elektrycznych i hybryd typu plug-in będą mogli spodziewać się specjalnej oferty z racji Dnia Bezpiecznego Kierowcy, który obchodzony jest 25 lipca. 

Ładowanie auta w Biedronce

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię