IONITY ma już największą w Europie sieć wysokowydajnych stacji ładowania, do której ma dostęp większość pojazdów elektrycznych. Spółka rozwija plany dalszej ekspansji.

  • IONITY chce zwiększyć liczbę punktów ładowania do ponad 7 tys. punktów
  • Porsche planuje stworzenie własnej sieci ładowania
  • Stacji ładowania IONITY ma być do 2025 roku ponad 1000

IONITY zwiększa liczbę stacji ładowania samochodów elektrycznych

Do 2025 r. liczba stacji ładowania wzrośnie z obecnych 400 do ponad 1000. Dzięki temu powstanie około 7000 punktów ładowania – ponad cztery razy więcej niż obecne 1500. Sieć IONITY wykorzystuje europejski standard ładowania Combined Charging System (CCS). Technologia 800 V w stacjach ładowania oznacza, że ​​sieć może być wykorzystywana do ładowania Porsche Taycan z pełnym potencjałem do 270 kW.


– Widzimy wyraźny wzrost elektromobilności i związanej z nią wysokowydajnej infrastruktury ładowania. Oczekuje się, że w Porsche 50 procent samochodów dostarczanych na całym świecie do 2025 roku będzie częściowo lub w pełni elektrycznych – ponad 80 procent do końca dekady. Inwestując w spółkę joint venture IONITY, wysyłamy klientom ważny sygnał, który podnosi komfort i wygodę podróżowania pojazdem elektrycznym – mówi Oliver Blume, prezes zarządu Porsche AG.

Udziałowcami IONITY są: BMW Group, Mercedes-Benz AG, Ford Motor Company, Hyundai Motors z KIA, Volkswagen Group z Audi i Porsche, a wkrótce firma inwestycyjna Blackrock.

Ładowanie samochodu elektrycznego na stacji IONITY
Do 2025 roku ma istnieć ponad 1000 stacji ładowania IONITY żródło: Porsche

Więcej ładowarek – strategia IONITY 2.0

Punkty ładowania IONITY powstaną nie tylko przy europejskich autostradach, ale także w pobliżu dużych miast i wzdłuż ruchliwych, głównych dróg. Przyszłe lokalizacje będą tworzone z sześcioma albo nawet dwunastoma punktami ładowania. Istniejące już lokalizacje wzdłuż tras o wysokim zapotrzebowaniu na ładowanie, zostaną zmodernizowane o dodatkowe punkty ładowania.

W ramach flagowej koncepcji Oasis, IONITY ma na celu znaczne zwiększenie poziomu wygody i obsługi klienta. W tym celu firma zamierza pozyskać więcej gruntów pod parki ładowania z własnymi usługami cateringowymi i połączonymi sklepami.

Porsche z prawie 200 000 punktami ładowania

Usługa ładowania Porsche daje kierowcom dostęp do punktów ładowania na całym świecie należących do różnych dostawców, w tym IONITY. Obecnie w Europie, w 20 krajach, podłączonych jest prawie 200 000 punktów ładowania. Wśród nich jest około 6500 punktów ładowania o mocy ładowania większej niż 50 kW DC. Oprócz sieci IONITY, Porsche planuje stworzyć własne stacje szybkiego ładowania wzdłuż najważniejszych europejskich szlaków komunikacyjnych.

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię