General Motors rozpocznie dostawy swojego elektrycznego pickupa GMC Hummer w grudniu. Auto jest produkowane w „Factory Zero” w Detroit.

  • General Motors rozpocznie dostawy elektrycznego Hummera już w grudniu
  • Elektryczny Hummer ma zasięg 329 mil (529 km)
  • Fabrykę Hummerów odwiedził prezydent Joe Biden

Elektryczne Hummery w sprzedaży

Elektryczny Hummer będzie miał zasięg elektryczny 329 mil, powiedział Duncan Aldred dziennikarzom podczas telekonferencji. Cena elektrycznego Hummera przekracza 100 000 dolarów, a kolejne modele, z większym zasięgiem, ale za to z po niższych cenach będą wypuszczane na rynek w 2023 r.

Aldred powiedział, że ponad 80 proc. rezerwacji na pickupa Hummera dotyczy modelu Edition 1. Hummer EV dołączy na rynku do rywalizacji z elektrycznym pickupem firmy Rivian Automotive. Ford Motor w przyszłym roku wprowadzi elektryczny F150 Lightning. Z kolei Tesla buduje fabrykę w Austin w Teksasie do montażu pickupa Cybertruck.

Joe Biden w elektrycznym Hummerze

W zeszłym tygodniu GM zaprezentował Hummera, który został opracowany w ciągu 18 miesięcy. Prezydent USA Joe Biden odwiedził fabrykę w Detroit-Hamtramck, nazywaną „Factory Zero”. Prezydent USA Joe Biden wsiadł za kierownicę elektrycznego SUV-a Hummer i odjechał z piskiem opon.

– Ktoś chce wskoczyć z tyłu lub na dach? – żartował Biden.

Jazda Bidena w fabryce pojazdów elektrycznych General Motors, była częścią ogólnokrajowej trasy Białego Domu promującej plan infrastrukturalny o wartości 1 biliona dolarów.

Nowe przepisy zapewniają finansowanie w wysokości 7,5 miliarda dolarów na budowę krajowej sieci ładowania pojazdów elektrycznych oraz inwestycje, które według branży zainspirują większą liczbę Amerykanów do kupowania pojazdów elektrycznych, a producentów do ich produkcji. W 2020 roku sprzedaż pojazdów elektrycznych stanowiła zaledwie 1,8 proc. amerykańskiego rynku nowych pojazdów.

W Detroit Biden pochwalił tzw. „Wielką Trójkę”, za transformację w kierunku pojazdów elektrycznych.

– W branży motoryzacyjnej Detroit jest światowym liderem w dziedzinie pojazdów elektrycznych – powiedział Biden. Nie wspomniał jednak o Tesli, amerykańskim producencie samochodów, który odpowiada za prawie 80 proc. sprzedaży pojazdów elektrycznych w USA. Tesla jednak nie jest skupiona w organizacjach związkowych.

Do tej pory Chiny prowadziły w tym wyścigu. To się wkrótce zmieni – powiedział Biden.

Elektryczny Hummer – premiera

Elektryczny Hummer został zaprezentowany w czasie Super Bowl, na początku lutego 2020 roku. Pas przedni elektrycznego Hummera nawiązuje do historycznych modeli marki Hummer. Pod koniec kwietnia 2020 roku, Generał Motors podał, że z powodu pandemii COVID-19, zaplanowana na 2020 rok premiera zostanie przesunięta. Ostatecznie odbyła się ona 20 października 2020 roku.

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię