Agencja Bloomberg podaje, że Apple chce przedstawić projekt swojego samochodu elektrycznego już w 2025 roku. Bloomberg powołuje się na swoje cztery źródła.

  • Bloomberg podaje, że Apple może przedstawić swój samochód w 2025 r.
  • Samochód Apple ma być autonomiczny, nie posiadać pedałów i kierownicy
  • Prace nad samochodem Apple prowadzi od 2014 r.

Samochód elektryczny Apple

Akcje producenta iPhone’a wzrosły o prawie 3 proc., po opublikowaniu informacji w czwartek.

Według doniesień, samochód Apple miałby nie mieć kierownicy ani pedałów, a wnętrza zaprojektowane zostały z myślą o jeździe bez użycia rąk.

Wysiłki motoryzacyjne firmy, skupione pod nazwą „Project Titan”, przebiegały od 2014 roku, bardzo nierównomiernie. Wtedy to po raz pierwszy zaczęto projektować auto od podstaw.

Popyt na pojazdy elektryczne w ostatnim czasie rośnie. Kraje i klienci zwracają większą uwagę na środowisko, napędzając wartość rynkową takich firm jak Tesla i Rivian – znacznie powyżej poziomu wartości tradycyjnych producentów samochodów.

– To kwestia „kiedy”, a nie „czy” – powiedział analityk Wedbush, Dan Ives, dodając, że szanse na to, że Apple zaprezentuje swój samochód do 2025 r., wynoszą od 60 – 65 proc.

Bloomberg wskazuje, że niektóre osoby pracujące nad projektem, były sceptyczne, co do osi czasu, nawet po dokonaniu znacznych postępów w ostatnim czasie. Obejmują one system autonomicznej jazdy samochodu, procesora i systemy zaawansowanych czujników.

Reuters pisze, że Apple odmówił komentarza. Agencja poinformował w grudniu, że Apple zamierzał w 2024 r. wyprodukować samochód osobowy, który mógłby zawierać własną, przełomową technologię akumulatorów.

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię