Niewykluczone, że wkrótce liczba producentów pojazdów elektrycznych wkrótce wzrośnie. Portal 91Mobiles .com pisze, że OPPO, znane głównie ze swoich smartfonów, zamierza wejść na rynek aut elektrycznych. Samochód ma być gotowy w 2024 roku.

  • OPPO chce produkować samochody elektryczne
  • Media donoszą, że elektryk od OPPO pojawi się na rynku w 2024 roku
  • OPPO zarejestrowało potrzebne znaki towarowe na rynku indyjskim

OPPO bierze się za produkcję samochodów elektrycznych

​​OPPO najprawdopodobniej będzie chciało sprzedawać nie tylko smartfony i smartwatche, ale także pojazdy elektryczne. Jak pisze 91mobiles, firma planuje wprowadzić pierwszą linię pojazdów elektrycznych w Indiach do końca 2023 r. lub na początku 2024 r. To nie pierwszy raz, kiedy słyszymy o planach dotyczących aut elektrycznych Oppo. W tym miesiącu Oppo wraz ze swoimi siostrzanymi markami – Realme i Vivo – złożyło w Indiach wnioski o zarejestrowanie znaku towarowego dla pojazdów elektrycznych. Oppo złożyło tak wnioski ws. znaków towarowych dla alarmów cofania pojazdów, samochodów, motocykli, kół pojazdów i wielu innych. Nie przesądza to oczywiście, że Oppo rzeczywiście wprowadzi pojazdy elektryczne w Indiach, ale wskazuje to na plany ekspansji firmy, poza rynek smartfonów.

Samochód elektryczny OPPO już w 2024 roku

Media donoszą, że OPPO planuje premierę swojego elektryka na koniec lub początek 2024 roku. Nie wiadomo jeszcze, jakich pojazdów elektrycznych możemy spodziewać się, ale w maju poinformowano, że OPPO rozpoczęło już prace nad produkcją pojazdów elektrycznych, a dyrektor generalny firmy Tony Chan odbył spotkania z producentami akumulatorów i dostawcami części dla Tesli.

Konkurencyjna firma Xiaomi także planuje masową produkcję swoich pojazdów elektrycznych w pierwszej połowie 2024 roku. Xiaomi ogłosiło swoje plany wejścia na rynek pojazdów elektrycznych w marcu tego roku, a firma planuje zainwestować w ten biznes 10 milionów dolarów.

Indie rosnącym rynkiem samochodów elektrycznych

Segment samochodów elektrycznych w Indiach odnotował wzrost o 234 procent r/r. Sprzedaż w pierwszym półroczu roku obrotowego (od kwietnia do września) wyniosła 6 261 sztuk, czyli więcej, niż w poprzednim roku obrotowym o 5 905 sztuk. W tym samym przedziale czasowym w poprzednim roku, czyli od kwietnia 2020 do września 2020, sprzedaż samochodów elektrycznych na rynku indyjskim wyniosła 1872 sztuki.

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię