Mercedes me Charge to sieć ładowania, która ma ułatwiać klientom Mercedesa korzystanie z ładowarek na całym świecie. Firma chwali się, że obecnie obejmuje ona dostęp do 1,5 mln punktów. Co miesiąc z usługą integrowanych jest ok. 40 000 punktów ładowania.

Mercedes me Charge rośnie w siłę

Mercedes śmiało zmierza w kierunku całkowicie elektrycznej przyszłości. Już jakiś czas temu firma zorientowała się, że poza samymi samochodami, spory biznes tkwi także w ładowaniu pojazdów. Firma wdrożyła usługę Mercedes me Charge, która zapewnia klientom płynne ładowanie i płatności za jej pośrednictwem.

W styczniu sieć Mercedes me Charge przekroczyła ponad 1,5 miliona punktów ładowania na całym świecie. W jej skład weszły punkty ładowania od ponad 1300 operatorów.

Mercedes me Charge

Mercedes rozwija sieć ładowania

Mercedes-Benz oferuje usługę ładowania swoim klientom w 31 krajach dzięki rozbudowanej, transgranicznej sieci. W Europie znajduje się około 600 000 punktów ładowania, ponad 800 000 w Azji i około 100 000 w Ameryce Północnej. Stacje ładowania w sieci Mercedes me Charge strategicznie rozmieszczono w kluczowych lokalizacjach, takich jak centra miast, centra handlowe, hotele i wzdłuż autostrad.

Na przykład w Niemczech sieć Mercedes me Charge obejmuje ponad 100 000 punktów ładowania, integrujących ponad 90 procent wszystkich punktów ładowania w kraju. Z łącznej liczby 1,5 miliona punktów 170 000 to szybkie ładowarki o mocy co najmniej 150 kW.

Mercedes me Charge

Integracja Mercedes me Charge z MBUX

Usługa jest zintegrowana z systemem multimedialnym MBUX. Nawigacja z funkcją Electric Intelligence oblicza wygodną i oszczędną pod względem czasu trasę, łącznie z przystankami na ładowanie. Uwierzytelnianie na stacji ładowania odbywa się poprzez wyświetlacz multimedialny MBUX, aplikację Mercedes me. Można też użyć karty RFID Mercedes me Charge lub bezpośrednio Plug & Charge u operatorów punktów ładowania, z którymi Mercedes ma współpracę.

Płatności w Mercedes me Charge

Klienci w tym modelu korzystają z umowy ładowania za pośrednictwem usługi. Uniezależnia ich to od umów z danym operatorem stacji ładowania. Każdy proces ładowania jest automatycznie obciążany przez Mercedes me Charge. Wszystkie transakcje związane z pobieraniem opłat są automatycznie rozliczane co miesiąc.

Mercedes chwali się, że poprzez swoją usługę zapewnia przejrzyste ceny na publicznych stacjach ładowania. Użytkownicy mogą sprawdzić konkretny koszt za kilowatogodzinę lub minutę, a także szacunkowy całkowity koszt pełnego naładowania na wyświetlaczu MBUX lub w aplikacji Mercedes me jeszcze przed rozpoczęciem procesu ładowania.

Płacą oni standardową stawkę ustaloną przez operatora stacji ładowania, z której korzystają. W Europie klienci posiadają możliwość płacenia po stałej cenie, niezależnej od operatora. Mogą wybierać pomiędzy trzema taryfami inteligentnego ładowania (S, M, L). Ułożono je optymalnie dostosowując koszty do swojego osobistego profilu jazdy i indywidualnych potrzeb.

Sieć własna ładowania Mercedesa

Mercedes zapowiada, że usługa Mercedes me Charge będzie konsekwentnie rozwijana. Sam Mercedes chce zbudować do końca dekady 10 000 punktów ładowania. Współpraca z europejską spółką joint venture IONITY ma na celu utworzenie stacji ładowania w Ameryce Północnej i Chinach. Nowe stacji również zostaną w pełni zintegrowane z Mercedes me Charge.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię