Centrum Szkoleniowe BMW w Jawczycach, położone jest zaledwie 20 minut drogi z centrum Warszawy. Ośrodek został otwarty pod koniec września. Z infrastruktury Centrum Szkoleniowego skorzystają także uczniowie szkół technicznych i zawodowych oraz studenci wiążący swoją przyszłość z motoryzacją.

  • BMW otworzyło nowe Centrum Szkoleniowe w Jawczycach
  • W ośrodku będą odbywały się szkolenia dla pracowników sieci dealerskich oraz uczniów i studentów
  • Centrum Szkoleniowe BMW w Jawczycach ma 1500 mkw

Nowe centrum BMW w Jawczycach

Centrum BMW w Jawczycach ma powierzchnię 1500 mkw. i wyposażone jest w 5 różnych pomieszczeń szkoleniowych. W skład obiektu wchodzą m.in sala szkoleń produktowych oraz sala do zajęć technicznych wyposażona w trzy podnośniki, stację ładowania o mocy 150 kW, ładowarki naścienne i zabezpieczoną przestrzeń do nauki obsługi urządzeń pracujących pod wysokim napięciem. Kierunek ten ma spore znaczenie z punktu widzenia zaangażowania BMW w elektromobilność.

Centrum Szkoleniowe BMW w Jawczycach
Centrum Szkoleniowe BMW w Jawczycach
Centrum Szkoleniowe BMW w Jawczycach
Centrum Szkoleniowe BMW w Jawczycach

Auta elektryczne BMW i elektryczna ofensywa koncernu

Do BMW iX , iX3 oraz i4, a także MINI Electric dołączyły zaprezentowane w tym roku BMW i7 oraz wszechstronne iX1. Od 2023 r. w ofercie będzie dostępnych już kilkanaście całkowicie elektrycznych modeli, w tym BMW serii 5. W konsekwencji, w około 90 proc. obecnych segmentów rynkowych z oferty BMW znajdzie się co najmniej jeden model auta elektrycznego. Z kolei od 2025 r. znaczący udział w sprzedaży będzie stanowiła platforma Neue Klasse – ukierunkowana całkowicie na napęd elektryczny, wyróżniająca się nową architekturą IT i oprogramowania, kolejną generacją napędów i akumulatorów oraz jeszcze wyższym poziomem zrównoważonego rozwoju w całym cyklu życia.

Centrum Szkoleniowe BMW — cele i zadania

W nowym centrum szkoleniowym BMW Group znajduje się również przestrzeń przeznaczona do realizacji prezentacji online oraz webinarów. Dodatkowo pomieszczenia mogą być przekształcone i połączone tak, by móc zapewnić większą przestrzeń użytkową na potrzeby organizacji konferencji dealerskich i eventów prasowych.

Inwestycja o wartości 2 mln euro ma wesprzeć dynamicznie rozbudowywaną sieć dealerską, która liczy obecnie 40 salonów BMW oraz 23 salonów MINI. W ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2022 r. oddano 7 inwestycji, na drugą połowę roku zaplanowane są kolejne cztery. Ośrodek ma także przyczynić się do rozwoju kompetencji konsultantów bezpośrednio współpracujących z klientami w punktach sprzedaży.

Docelowo zostanie w nim przeszkolonych około 2 000 pracowników salonów, zgodnie z najnowszymi standardami BMW z zakresu sprzedaży, obsługi klienta, zarządzania, wiedzy produktowej i umiejętności technicznych. Jednymi z pierwszych modeli, które będą mieli okazję poznać sprzedawcy są BMW X1, wraz z elektryczną wersją iX1 oraz topowa luksusowa limuzyna serii 7, po raz pierwszy dostępna z napędem w pełni elektrycznym. 

– Otwarcie nowego Centrum Szkoleniowego jest kontynuacją zaangażowania BMW w Polsce i dynamicznego rozwoju sieci sprzedaży. To nasz najnowocześniejszy obiekt tego typu w Europie Środkowej. Jako lider segmentu premium niezmiennie chcemy oferować najwyższą jakość naszych samochodów i usług. Nowy ośrodek w Jawczycach umożliwi prowadzenie intensywnych szkoleń dla pracowników sieci dealerskiej BMW Group Polska, by zapewnić klientom najlepsze w swojej klasie doświadczenia zarówno przed, jak i po sprzedaży – powiedział Christian Haririan, Dyrektor Generalny BMW Group Polska.

Centrum Szkoleniowe BMW w Jawczycach
Centrum Szkoleniowe BMW w Jawczycach
Centrum Szkoleniowe BMW w Jawczycach
Centrum Szkoleniowe BMW w Jawczycach

BMW chce szkolić przyszłych pracowników

Centrum Szkoleniowe będzie otwarte również na polskich uczniów. Obecnie firma współpracuje z około 180 polskimi szkołami zawodowymi i technicznymi, udostępniając materiały edukacyjne i organizując m.in. szkolenia dla uczniów i nauczycieli oraz eventy rekrutacyjne. W nowym Centrum Szkoleniowym BMW realizowane będą warsztaty dla młodzieży zainteresowanej zawodem technika lub mechanika samochodowego. Ponadto, w ramach swojego zaangażowania w rozwój edukacji w Polsce, BMW Group Polska udostępniło pięciu szkołom zawodowym cztery samochody BMW oraz jeden model MINI. W ubiegłym roku najnowsza generacja BMW serii 1 została przekazana Wydziałowi Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej.

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię