Niemiecki Handelsblatt pisze, że chiński BYD będzie sprzedawał w Niemczech, a także innych krajach zachodnich trzy modele aut elektrycznych. Dotychczas BYD sprzedaje swoje samochody w Norwegii. Nie wiadomo jednak nic na temat cen aut elektrycznych. 

  • BYD chce wejść na rynki państw europejskich
  • Dotychczas BYD było obecne w Norwegii
  • Nie podano jednak ceny samochodów elektrycznych

BYD podbija Europę

Niemiecki Handelsblatt pisze o przeciekach na temat planów chińskiego BYD, jeśli chodzi o zwiększenie swojej obecności na europejskich rynkach. W ofercie mają pojawić się trzy modele: elektryczny SUV Tang, który już dziś oferowany jest w Norwegii, sedan Han oraz Atto 3, który jest sprzedany na rynku chińskim pod nazwą Yuan Plus.

BYD wprowadzi na rynek europejski trzy auta elektryczne
BYD wprowadzi na rynek europejski trzy auta elektryczne

Elektryczny SUV BYD Tang, który sprzedawany jest w Norwegii, sprzedał się dotychczas w liczbie 2200 egzemplarzy. Jego cena to około 50 000 euro.

Niemieckie media piszą, że BYD planuje zaprezentować europejskie wersje swoich aut elektrycznych podczas Paris Motor Show w październiku. Chińska firma nie podaje jednak swoich celów sprzedażowych dotyczących ekspansji na inne poza norweski rynki. BYD oficjalnie nie podało także poziomu cen aut, które mają się pojawić w Europie. 

Auto elektryczne BYD Tang
Auto elektryczne BYD Tang

Elektryczne auta BYD w Europie — jaka cena?

Handelsblatt pisze, że najprawdopodobniej cennik będzie poniżej oferty renomowanych na Starym Kontynencie producentów, ale można się spodziewać, że wyposażenie samochodów będzie na wysokim poziomie. 

W Niemczech i Szwecji modele BYD będą sprzedawane we współpracy z Hedin Group. 

– BYD Tang został wprowadzony na rynek pilotażowy w Norwegii w sierpniu 2021 roku. W lipcu 2022 roku BYD TANG zajął 2. miejsce wśród najlepiej sprzedających się SUV-E w Norwegii. Mając do zaoferowania więcej modeli, BYD jest teraz gotowy na resztę Europy. Dzięki podejściu skoncentrowanemu na kliencie, jesteśmy w pełni zaangażowani w ten rynek i ciepło przyjmujemy partnerstwo z kluczowymi dealerami w całej Europie. Poprzez lokalnych partnerów i interesariuszy, chcemy zapewnić najwyższy poziom obsługi klienta wraz z kompetentnym wsparciem produktowym i posprzedażowym. To ekscytujące czasy dla BYD, a także dla opcji e-mobilności w Europie – mówi Michael Shu, dyrektor generalny i zarządzający, BYD Europe and International Cooperation Division.

Elektryczny SUV BYD Tang
Elektryczny SUV BYD Tang

Rynek europejski nie jest dla BYD całkowicie nowy. Europejska siedziba główna firmy BYD znajduje się w Holandii od 1998 r. z oddziałami w różnych krajach europejskich, jak również zakładem produkcyjnym elektrycznych autobusów na Węgrzech. Firma BYD (Build Your Dreams) została założona w 1995 roku i była pionierem w technologii akumulatorów.

Auto elektryczne BYD Han
Auto elektryczne BYD Han
Auto elektryczne BYD Atto 3
Auto elektryczne BYD Atto 3

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię