BYD i Shell podpisały umowę o strategicznej współpracy, aby przyspieszyć transformację energetyczną i poprawić jakość ładowania. Firmy zaczną od Chin i Europy, a potem rozszerzą je na inne regiony na całym świecie.

  • Shell i BYD podpisały umowę o strategicznej współpracy
  • W Chinach ma powstać 275 000 stacji ładowania
  • W samym Shenzhen ma powstać 10 000 stacji ładowania

BYD i Shell zawierają partnerstwo w zakresie ładowania

Na podstawie umowy pomiędzy BYD i Shell, obie firmy będą współpracować na wielu płaszczyznach. Dla prywatnych i komercyjnych kierowców samochodów elektrycznych i hybrydowych typu plug-in firmy BYD, BYD i Shell stworzą paneuropejskie partnerstwo z dostawcami usług mobilnych, oferując im dostęp do 275 000 punktów ładowania za pośrednictwem sieci roamingowej Shell. BYD i Shell będą również wspólnie rozwijać usługi Fleet Solutions i Depot Charging dla klientów BYD w Europie.

Rozwiązania dla domów i wspólne badania

Obie firmy będą także dążyć do zapewnienia zintegrowanych rozwiązań energetycznych dla domów, takich jak dynamiczne planowanie taryf, integracja z fotowoltaiką, czy przydomowe magazyny energii.

BYD i Shell zbadają także możliwość budowy „hubów EV BYD-Shell” na kluczowych rynkach europejskich, zapewniając klientom szybkie ładowanie i dostęp do usług cyfrowych opracowanych wspólnie przez obie strony.

Przemysł motoryzacyjny przechodzi znaczące zmiany, a rozwój nowych pojazdów elektrycznych jest trendem, któremu nie można się oprzeć. Shell to wiodąca na świecie firma energetyczna, której firmy znajdują się na całym świecie, w wyjątkowy sposób przyczyniając się do zaspokojenia rosnącego zapotrzebowania na energię. BYD chce bliżej współpracować z firmą Shell i wykorzystać historyczną szansę – mówi Wang Chuanfu, przewodniczący i prezes BYD.

Wspólne badania i wspólna spółka

Zarówno BYD, jak i Shell będą kierować klientów na różnych rynkach w Europie, do udziału w programie dekarbonizacji – Accelerate to Zero (A2Z) – który umożliwia flotom korporacyjnym redukcję emisji do zera. Obie firmy zamierzają współpracować w zakresie globalnych badań i rozwoju w zakresie wydajności akumulatorów i zaawansowanego ładowania.

Obie strony zamierzają również utworzyć spółkę joint venture w celu rozwoju sieci ładowania w Chinach. Joint venture będzie obsługiwać sieć ponad 10 000 punktów ładowania w Shenzhen w Chinach, z planem rozszerzenia jej na większą liczbę lokalizacji w Chinach.

Shell ma duże ambicje, aby zarówno rozwijać swoją działalność w zakresie mobilności w Chinach, jak i pomagać kierowcom na całym świecie w dekarbonizacji poprzez przechodzenie na pojazdy elektryczne. To partnerstwo stanowi znaczący krok naprzód w realizacji obu tych ambicji. Wraz z BYD chcemy zapewnić jak najszybsze i najwygodniejsze ładowanie. Obie nasze marki wspierają innowacje, które wzbogacają doświadczenia klientów na całym świecie, a to partnerstwo oferuje ekscytujące możliwości, by jeszcze bardziej poprawić wrażenia związane z użytkowaniem pojazdów elektrycznych – mówi István Kapitány wiceprezes Shell Mobility.

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię