Lucid otworzył swój pierwszy salon w Szwajcarii. Lucid Studio mieści się przy Cours de Rive 10 w Genewie. Jest to kolejna po Monachium placówka amerykańskiej marki.

  • Lucid otworzył pierwszy salon w Szwajcarii
  • Salon w Genewie jest już drugą placówką sprzedaży otwartą w Europie
  • Lucid Air w Szwajcarii kosztuje 199 000 franków

Lucid otwiera salon w Szwajcarii

Lucid uruchomił swój pierwszy salon w Szwajcarii. Luksusowa przestrzeń znajduje się w samym sercu Genewy. Szwajcarskie Studio jest drugą lokalizacją detaliczną firmy w Europie, po otwarciu placówki w Monachium w maju tego roku. Lucid chce także rozszerzyć swoją obecność winnych miastach Europy, ale nie podaje szczegółów dotyczących miejsca.

– Reakcja na Lucid podczas niedawnej imprezy przedpremierowej w Zurychu była ogromna, co odzwierciedla wyjątkowe podejście tego kraju do luksusu, innowacji i środowiska. Mamy rosnącą liczbę posiadaczy rezerwacji ma model Lucid Air w Szwajcarii, a nowe Lucid Studio w Genewie zapewni entuzjastom aut elektrycznych doskonałą okazję do poznania przełomowego Lucid Air – powiedział Zak Edson, wiceprezes ds. sprzedaży i serwisu, Grupy Lucid.

Salon Lucid w Szwajcarii
Salon Lucid w Szwajcarii

Doświadczenie Studia Lucid

Dzięki modelowi direct-to-consumer, każde Studio Lucid oferuje cyfrowo zorientowane doświadczenie premium, dostosowane do preferencji klienta, niezależnie od tego, czy odwiedza on je osobiście, składa zapytania drogą online, czy też łączy obie te formy. Studio Lucid w Genewie pozwoli klientom w pełni poznać markę i uzyskać informacje o jej produktach.

Ekspansja Lucid w Europie

Lucid przyjmuje liczne rezerwacje od europejskich klientów a pierwsze pojazdy w Europie zostaną dostarczone pod koniec 2022 roku. Składając w pełni zwrotną rezerwację w wysokości od 300 euro, klienci z Austrii, Belgii, Danii, Finlandii, Francji, Niemiec, Włoch, Monako, Holandii, Norwegii, Hiszpanii, Szwecji, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii mogą zapewnić sobie miejsce w kolejce po modele Lucid Air Pure, Touring i Grand Touring.

Po udanym wprowadzeniu Lucid Air Dream Edition P i Lucid Air Dream Edition R w Ameryce Północnej, w limitowanej ilości 520 sztuk, Lucid ogłosił, że zaoferuje bardzo ograniczoną liczbę egzemplarzy w Europie. Dwie różne wersje – Dream Edition P, w której zoptymalizowano układ napędowy pod kątem osiągów i Dream Edition R, w której Lucid koncentruje się na maksymalizacji zasięgu – będą dostępne dla osób, które zapisały się w systemie rezerwacji w Niemczech, Holandii, Norwegii i Szwajcarii.

Lucid — jaka cena?

W maju 2022 roku Lucid poda ceny Lucid Air Dream Edition P i Dream Edition R w Europie.

  • Niemcy – Lucid Air Dream Edition P/R – 218 000 euro
  • Holandia – Lucid Air Dream Edition P/R – 222 000 euro
  • Szwajcaria – Lucid Air Dream Edition P/R – 199 000 franków szwajcarskich
  • Norwegia – Lucid Air Dream Edition P/R – 1 850 000 koron norweskich

Lucid Gravity — pierwszy elektryczny SUV Lucid

Lucid ogłosił 16 listopada nowe szczegóły dotyczące modelu elektrycznego SUV-a Gravity – pierwszego luksusowego SUV-a firmy Lucid. Gravity pojawi się na rynku w 2024 roku, a rezerwacje zostaną otwarte już na początku 2023 roku. Lucid obecnie finalizuje projekt i specyfikacje pojazdu, równolegle z kontynuacją rozbudowy swojej fabryki AMP-1 w Casa Grande.

Lucid Gravity - pierwszy elektryczny SUV Lucid
-Lucid Gravity – pierwszy elektryczny SUV Lucid

Lucid Gravity oferuje elastyczne konfiguracje siedzeń dla pięciu, sześciu lub siedmiu dorosłych osób w dwu- i trzyrzędowych konfiguracjach. Auto będzie również wyposażone w wyświetlacze wysokiej rozdzielczości Glass Cockpit nowej generacji, zasilane przez kolejną generację intuicyjnego i eleganckiego interfejsu oprogramowania Lucid UX.

Zobacz też: Nowy bolid formuły E Porsche 99X Gen3

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię