Amerykański producent samochodów elektrycznych Lucid pokazał zapowiedź swojego pierwszego luksusowe elektryczny SUV-a Gravity. Auto będzie mogło pomieścić maksymalnie siedem osób. Rezerwacje ruszą na początku 2023 roku.

  • Lucid Gravity to pierwszy elektryczny SUV marki Lucid
  • Lucid Gravity będzie miał siedem miejsc
  • Auto zostanie wprowadzone na rynek w 2024 roku

Lucid Gravity — pierwszy elektryczny SUV Lucid

Lucid ogłosił dziś nowe szczegóły dotyczące modelu elektrycznego SUV-a Gravity – pierwszego luksusowego SUV-a firmy Lucid. Gravity pojawi się na rynku w 2024 roku, a rezerwacje zostaną otwarte już na początku 2023 roku. Lucid obecnie finalizuje projekt i specyfikacje pojazdu, równolegle z kontynuacją rozbudowy swojej fabryki AMP-1 w Casa Grande.

– Gravity opiera się na wszystkim, co osiągnęliśmy do tej pory, napędzając dalsze postępy naszej wewnętrznej technologii, aby stworzyć luksusowego SUV-a o osiągach jak żaden inny. Tak jak Lucid Air zdefiniował na nowo kategorię sedanów, tak samo Gravity wpłynie na świat luksusowych SUV-ów, ustanawiając nowe wzorce na całej linii – powiedział Peter Rawlinson, CEO i CTO, Lucid Group.

Gravity opiera się na głównym DNA marki Lucid, czyli luksusie, przestronności, wydajności i efektywności. Amerykańska firma podkreśla, że Lucid Gravity ma większy zasięg niż jakikolwiek inny samochód elektryczny dostępny na rynku – poza swoim kolegą ze stajni, Lucid Air.

Lucid Gravity - pierwszy elektryczny SUV Lucid
Lucid Gravity - pierwszy elektryczny SUV Lucid
Lucid Gravity - pierwszy elektryczny SUV Lucid
Lucid Gravity – pierwszy elektryczny SUV Lucid

Lucid Gravity — siedmiomiejscowy SUV

Lucid Gravity oferuje elastyczne konfiguracje siedzeń dla pięciu, sześciu lub siedmiu dorosłych osób w dwu- i trzyrzędowych konfiguracjach. Auto będzie również wyposażone w wyświetlacze wysokiej rozdzielczości Glass Cockpit nowej generacji, zasilane przez kolejną generację intuicyjnego i eleganckiego interfejsu oprogramowania Lucid UX.

– Jestem bardzo podekscytowany rezultatami, które widzimy z Lucid Gravity, nie szczędząc okazji, aby wykorzystać wszystko, czego nauczyliśmy się w modelu Lucid Air. Gravity to supersamochód w przebraniu i jednocześnie SUV z elastyczną przestrzenią pasażerską, która wydaje się niemożliwie duża w stosunku do rozmiarów zewnętrznych pojazdu – powiedział Derek Jenkins, Senior Vice President, Design, Lucid Group.

Dalsze informacje na temat pełnej linii Lucid Gravity zostaną ujawnione na początku 2023 roku, kiedy ruszą rezerwacje.

Wyniki Lucid w 3Q 2022 roku

Lucid odnotował w III kwartale przychody w wysokości 195,5 mln dolarów przy dostawach na poziomie 1 398 pojazdów. Spółka poinformowała o silnym popycie klientów na model Lucid Air z rezerwacjami na poziomie ponad 34 000, co odpowiada potencjalnej sprzedaży o wartości ponad 3,2 mld dolarów. Ta liczba nie obejmuje rezerwacji 100 000 pojazdów w ramach umowy z rządem Arabii Saudyjskiej. Lucid zakończył kwartał z kwotą około 3,85 mld dolarów w gotówce, ekwiwalentach pieniężnych i inwestycjach, co ma zapewnić spółce finansowanie co najmniej do czwartego kwartału 2023 roku.

Zobacz też: Nowy bolid formuły E Porsche 99X Gen3

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię