Samochody elektryczne Lucid mają deklarowany zasięg nawet do 1000 kilometrów na jednym ładowaniu. Amerykański producent obniża jednak cel produkcyjny o połowę. W 2022 roku zamiast 12 000 samochodów powstanie 6000 zł.

  • Lucid dostarczył w II kwartale 2022 roku 679 samochodów
  • Zamówienia na auta elektryczne Lucid sięgają 37 000 samochodów
  • Lucid ściął plany produkcyjne na 2022 rok do 6-7 000 samochodów

Lucid tnie plany produkcji aut elektrycznych

Lucid tnie plany produkcyjne na 2022 rok. Wcześniej firma zapowiadała, że chce w tym roku zbudować od 12-14 000 samochodów elektrycznych. Teraz prognoza została zmniejszona do 6-7 000 aut. Głównym powodem niższej produkcji, jak wskazuje Lucid są „nadzwyczajne wyzwania w łańcuchu dostaw i logistyce”. W drugim kwartale przychody firmy Lucid wyniosły 97,3 mln dolarów, a dostawy wyniosły 679 pojazdów

Mimo wszystko zrealizowanie planów produkcyjnych elektrycznych aut Lucid nawet tych po obniżeniu produkcji może być trudne. Dotychczas Lucid wyprodukował 1405 samochodów. To zaś oznacza, że w drugiej połowie roku amerykański producent musiałby stworzyć od 4600 do 5600 samochodów elektrycznych.

Lucid Air

Elektryczne auta Lucid – kryzys popytu

Firma podaje, że obecnie poziom zamówień na samochody marki Lucid sięga 37 000. Nawet gdyby firmie udało się zrealizować najwyższy planowany poziom produkcji — 7 000 aut — i tak ponad 1/3 zamówień nie zostanie zrealizowana.

– Zidentyfikowaliśmy główne wąskie gardła i podejmujemy odpowiednie działania – przenosząc nasze operacje logistyczne do firmy, dodając kluczowych pracowników do zespołu wykonawczego oraz restrukturyzując naszą organizację logistyczną i produkcyjną. Nadal obserwujemy silny popyt na nasze pojazdy i jestem przekonany, że pokonamy te krótkoterminowe wyzwania – mówi Peter Rawlinson, prezes i CTO firmy Lucid.

Auta elektryczne Lucid w Europie

Lucid w maju uruchomił swój pierwszy europejski punkt sprzedaży — Lucid Studio przy Odeonsplatz w Monachium, w Niemczech. W 2022 roku firma planuje otworzyć kolejne placówki i centra usługowe w Niemczech, Holandii, Norwegii i Szwajcarii, a w najbliższych latach ma ambicję ekspansji na kolejne kluczowe rynki na kontynencie europejskim.

– Ekspansja w Europie służy wzmocnieniu pozycji Lucid jako marki globalnej i dodatkowo wspiera naszą misję podnoszenia standardów w branży pojazdów elektrycznych. Lucid Air Dream Edition zapewnia przyspieszenie od 0 do 100 km w 2,7 sekundy oraz zasięg szacowany na 900 km na jednym ładowaniu. Wszystkie te osiągi oraz jakość i zasięg sprawiają, że pojazd ten doskonale nadaje się na rynek europejski – powiedział Zak Edson, wiceprezes ds. sprzedaży i serwisu w Lucid.

Lucid Air
Studio Lucid przy Odeonsplatz w Monachium w Niemczech
Studio Lucid przy Odeonsplatz w Monachium w Niemczech

Cena Lucid w Europie

Lucid podał także ceny Lucid Air Dream Edition P i Dream Edition R w Europie.

  • Niemcy – Lucid Air Dream Edition P/R – 218 000 euro
  • Holandia – Lucid Air Dream Edition P/R – 222 000 euro
  • Szwajcaria – Lucid Air Dream Edition P/R – 199 000 franków szwajcarskich
  • Norwegia – Lucid Air Dream Edition P/R – 1 850 000 koron norweskich

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię