Agencja Bloomberg podaje, że Mercedes obniża ceny swoich luksusowych aut elektrycznych w Chinach nawet o 33 000 dolarów. W ten sposób niemiecka marka premium reaguje na spadającą sprzedaż w Państwie Środka. Obniżki obejmują modele EQE i EQS. 

  • Mercedes obniża ceny samochodów elektrycznych w Chinach
  • Obniżki sięgają nawet do 33 000 dolarów
  • Mercedes od stycznia do lipca 2022 roku sprzedał w Chinach 8 800 samochodów elektrycznych

Mercedes obniża ceny w Chinach

Mercedes tnie ceny na największym na świecie rynku aut elektrycznych – w Chinach. Jak podaje Bloomberg, cięcia dochodzą nawet do 33 000 dolarów. Powodem obniżki cen jest rosnąca konkurencja i spadek sprzedaży aut Mercedesa. Obniżką zostały objęte niektóre modele z gamy EQ. Cena modelu Mercedesa EQE spadła z 528 000 juanów do 478 000 juanów. Wersja „Edition luxury” elektrycznego EQE staniała z kolei z 1,19 mln juanów do poziomu 956 000 juanów. 

Agencja Bloomberg pisze powołując się na swoje źródła, że problem dotyczy także modelu EQS, który jest elektrycznym odpowiednikiem luksusowej klasy S. Nisko zawieszony dach samochodu sprawia, że jest nieco mniej miejsca na głowę na tylnej kanapie. Tymczasem chińscy klienci aut luksusowych preferują podróżowanie z tyłu niż kierowanie autem osobiście. Konstrukcja auta sprawia zaś, że przez niektórych, auto może być postrzegane jako mniej komfortowe. 

Elektryczny Mercedes EQS
Elektryczny Mercedes EQS
Elektryczny Mercedes EQS

Sprzedaż Mercedesa na rynku chińskim

W oświadczeniu dla Bloomberg News, Mercedes powiedział, że segment aut elektrycznych z najwyższej półki w Chinach wciąż ewoluuje, zwłaszcza w przypadku samochodów wycenianych powyżej 1 mln juanów.

China Passenger Car Association wskazuje, że 80 proc. sprzedaży na rynku chińskim należy do krajowych producentów. Sam Mercedes od stycznia do lipca sprzedał ok. 8 800 aut elektrycznych. Dla porównania chiński BYD tylko w samym październiku sprzedał 220 000 swoich elektryków. 

Elektryczny Mercedes EQS

Zobacz też: Porsche Vision Gran Tourismo

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię