Hertz i Polestar, szwedzki producent samochodów elektrycznych klasy premium, ogłosiłynowe globalne partnerstwo, które obejmuje zakup do 65 000 pojazdów elektrycznych w ciągu pięciu lat. Dostawy zaczną się w Europie już wiosną 2022 roku, a w Ameryce Północnej i Australii pod koniec 2022 r.

  • Polestar podpisał umowę z Hertzem
  • Polestar ma dostarczyć do 65 000 samochodów
  • Dostawy zaczną się już w 2022 roku
  • Polestar potroił sprzedaż w 2021 roku

Polestar podpisał umowę z Hertzem

Dla Hertza partnerstwo jest częścią zaangażowania firmy w bycie liderem w dziedzinie elektryfikacji, współdzielonej mobilności i cyfrowego doświadczenia klienta. Współpraca z Polestar opiera się o ogłoszenie Hertza z października ubiegłego roku, kiedy postanowił zaoferować swoim klientom największą flotę pojazdów elektrycznych do wynajęcia w Ameryce Północnej i jedną z największych na świecie.

Hertz i Polestar

Cieszymy się, że możemy współpracować z Polestar i nie możemy się doczekać wprowadzenia ich wysokiej klasy produktów do naszych flot. Partnerstwo opiera się na naszej ambicji stania się wiodącym uczestnikiem nowoczesnego ekosystemu mobilności. Współpracując z liderami branży EV, takimi jak Polestar, możemy przyspieszyć przyjęcie elektryfikacji, zapewniając najemcom, klientom korporacyjnym i partnerom typu ride-share najwyższej jakości produkt EV, wyjątkowe wrażenia i niższy ślad węglowy – powiedział Stephen Scherr, dyrektor generalny Hertz.


Stephen Scherr prezes Hertza
Stephen Scherr prezes Hertza

Polestar podbija rynek

Polestar poinformował, że w 2021 r. prawie potroił wolumen sprzedaży i przewiduje, że w tym roku go podwoi. Polestar spodziewa się, że do końca 2025 r. wolumen sprzedaży osiągnie 290 000 pojazdów rocznie. Wcześniej Polestar ogłosił zamiar wejścia na giełdę Nasdaq w ramach kombinacji biznesowej z Gores Guggenheim, co ma nastąpić w drugim kwartale 2022 r.

Hertz i Polestar

Polestar zobowiązuje się do przyspieszenia przejścia na mobilność elektryczną dzięki fascynującemu i innowacyjnemu portfolio produktów. Cieszymy się, że Hertz wybrał Polestar jako strategicznego partnera na swojej drodze do elektryfikacji. Partnerstwo z globalnym pionierem, takim jak Hertz, przyniesie niesamowite wrażenia z jazdy samochodem elektrycznym szerszej publiczności. Dla wielu z nich może to być pierwszy raz, kiedy będą mieli okazje przejechać się pojazdem elektrycznym i będzie to Polestar – powiedział dyrektor generalny Polestar, Thomas Ingenlath.


Thomas Ingenlath prezes Polestara
Thomas Ingenlath prezes Polestara

Hertz początkowo zamówi model Polestar 2, wielokrotnie nagradzany pojazd elektryczny, który ugruntował pozycję Polestar, jako producenta pojazdów elektrycznych klasy premium. Polestar 2 zawiera pierwszy na świecie system informacyjno-rozrywkowy oparty na systemie Android Automotive OS z wbudowaną funkcją Google.

Hertz i Polestar

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię